2012 Kovo 01

Radvilė Morkūnaitė

Europarlamentarai siekia pigesnio tarptinklinio ryšio

veidas.lt


Aptaręs Europos Komisijos pateiktą siūlymą, Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas nutarė nustatyti viršutinę tarptinklinio ryšio kainų ribą, kurią operatoriai galės taikyti mobiliųjų telefonų vartotojams.

Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, labai svarbu, kad šalia pastangų mažinti trumpųjų tekstinių žinučių bei pokalbių naudojantis tarptinkliniu ryšiu kainas, pirmą kartą istorijoje ketinama įvesti ir maksimalų leidžiamą mokestį už duomenų atsisiuntimą.

Europarlamentarai, siūlydami nustatyti naują duomenų perdavimo judriuoju ryšiu mažmeninės kainos viršutinę ribą, siekia, kad mažmeninė duomenų tarifo kaina (neįskaitant PVM), kurią paslaugų teikėjas gali taikyti savo tarptinklinio ryšio vartotojams už teikiamas duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu paslaugas, neviršytų 50 euro centų už megabaitą, o nuo 2014 m. liepos 1 d. kainos riba atitinkamai būtų mažinama iki 20 euro centų už perduotą megabaitą.

“Niekam nėra paslaptis, kad duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu kainos nemenkai gąsdina europiečius ir riboja jų galimybes įprastai naudotis interneto ryšiu tuo metu, kai esama užsienyje. Tai rodo ir apklausos: vos penktadalis europiečių mano, kad duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu kaina yra priimtina. Tad šis sprendimas neabejotinai turėtų nudžiuginti europiečius, o ypatingai – jaunimą, kuris labiausiai linkęs naudotis šia paslauga”, – sako EP narė Radvilė Morkūnaitė.

Parlamentarai taip pat siekia riboti ir trumpųjų žinučių bei skambučių užsienyje kainas. Nuo šių metų liepos pradžios, EP komiteto siūlymu, trumpoji tekstinė žinutė tarptinkliniu ryšiu turėtų kainuoti ne daugiau nei 8, o nuo 2014 m. liepos – ne daugiau nei 5 euro centai. Priimamų skambučių kaina, esant užsienyje, jau nuo 2014 metų liepos, jei dėl šių pakeitimų sutars Europos Parlamentas, Europos Komisija ir Taryba, neturėtų viršyti 5 euro centų, o išeinantys skambučiai neturėtų būti brangesni nei 15 euro centų.

EP narė Radvilė Morkūnaitė tikisi, kad jau gegužę, kai šie siūlymai dėl tarptinklinio ryšio kainų turėtų būti svarstomi Europos Parlamento plenarinėje sesijoje, jiems pritars dauguma europarlamentarų. “Būtų sunkiai suprantama, kad tuo metu, kai daug kalbame apie ES piliečių judumą, apie verslo subjektų tarptautinių ryšių plėtrą bei specialistų, mokslininkų bendradarbiavimą ES “be sienų”, atsisakytume galimybės panaikinti kliūtis žmonių bendravimui. Juolab, kad mobiliųjų telefonų vartotojams šiuo metu siūlomos kainos visiškai neatspindi telekomunikacijų operatorių patiriamų kaštų”, – įsitikinusi europarlamentarė R.Morkūnaitė.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Radvilė Morkūnaitė :
Skelbimas

Komentarai (1)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...