2010 Gruodžio 07

Dujos

Europai nereikia nuogąstauti dėl Rusijos dujų tiekimo

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ragina europiečius nesibaiminti dėl Rusijos dujų tiekimo Europai. “Geriausia garantija (kad dujų tiekimas nenutrūks) – tai pinigai, kurie mokami už patiektas dujas. Bus pinigai – bus dujos”, – pareiškė D.Medvedevas bendroje spaudos konferencijoje su ES vadovybe.

“Tai visiškai normalus požiūris”, – pabrėžė Rusijos prezidentas.

Jeigu kalbėtume apie esmines garantijas, tai, pasak Rusijos prezidento, “labai svarbu, kad būtų padėtas patvarus normatyvinis pagrindas”.

“Tai gali būti mūsų energetinio dialogo idėja, atitinkanti energetinio bendradarbiavimo principus, arba, ką ne kartą esu kalbėjęs, esame pasirengę bendradarbiauti ir remdamiesi Energetinės chartijos pagrindu, tačiau ne dabartine jos versija, o nauja versija, kuri yra papildyta ir pakeista, įvertinus Rusijos, taip pat kitų šalių, energijos išteklių tiekėjų, pasiūlymus”, – sakė D.Medvedevas.

Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad jeigu pavyks susitarti dėl tokio normatyvinio pagrindo, tai bus padaryta viskas, kad dujų tiekimo darbas “įgytų tvirtą įstatyminį įforminimą”.

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) išsakė viltį, kad daugiau nepasikartos nesena krizinė situacija, susijusi su Rusijos energijos išteklių tiekimu Europai.

“Viliuosi, kad to daugiau nebus. Mes užmezgėme gerus, konstruktyvius santykius su Rusija dėl energijos išteklių tiekimo”, – spaudos konferencijoje sakė J.M.Barroso.

Jis sakė, kad ES energetikos komisariatas ir Rusijos energetikos ministerija sureguliavo visus aspektus, susijusius su dujų tiekimu.

“Viliuosi, kad tai, kas vyko praeityje, daugiau nepasikartos. Tai atspindi derybų, kurias šiandien surengėme, atmosfera”, – sakė J.M.Barroso.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...