2010 Lapkričio 21

Ginkluotė

Europa ragina JAV ratifikuoti START

veidas.lt

Šešios Vašingtono sąjungininkės NATO, tarp jų – Lietuva, šeštadienį paragino JAV įstatymų leidėjus greitu laiku ratifikuoti naująją sutartį dėl branduolinių ginklų START ir perspėjo, kad jei ši sutartis su Rusija nebus ratifikuota, Europos saugumui iškils pavojus.

Minima sutartimi, kurią Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pasirašė balandį, kiekvienai šaliai leidžiama turėti daugiausia 1 550 dislokuotų kovinių galvučių – maždaug 30-čia proc. mažiau nei buvo nustatyta 2002 metais.

Lietuvos, Latvijos, Norvegijos, Vengrijos, Danijos ir Bulgarijos užsienio reikalų ministrai netikėtai pasirodė Baltųjų rūmų trumpoje spaudos konferencijoje NATO viršūnių susitikime Lisabonoje, kad paremtų B.Obamos raginimą JAV senatoriams ratifikuoti START.

“Mums tikrai svarbu tai pabrėžti, … tikrai kalbama apie Europos saugumą, – sakė Danijos užsienio reikalų ministrė Lene Espersen (Lenė Espersen). – Jei sutartis START nebus ratifikuota, tai bus tikra kliūtis Europos saugumui. Todėl, žinoma, mes raginame ir viliamės, kad JAV Kongresas galės kaip įmanoma greičiau ratifikuoti sutartį START”.

JAV respublikonai sako, jog jiems reikia įsitikinti, kad JAV arsenalas bus modernizuotas ir kad minima sutartis netrukdys pastangoms dėl raketinės gynybos, tačiau kai kurie jų privačių pokalbių metu pripažino nenorėję įteikti B.Obamai diplomatinės pergalės prieš neseniai įvykusius rinkimus.

Sutarties ratifikavimo užduotis bus dar sunkesnė sausio mėnesį, kai pradės dirbti naujos, per lapkričio 2-osios rinkimus išrinktos sudėties Kongresas, kuriame dominuos respublikonai.

Galimus sunkumus rodo ir tai, kad 10 išrinktų respublikonų senatorių laiške paragino START ratifikavimą atidėti iki kitų metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...