2011 Gruodžio 06

Euro zonos politikai sureagavo į galimą skolinimosi reitingų sumažinimą

veidas.lt

Scanpix

Prancūzija ir Vokietija ketina toliau stiprinti euro zonos šalių bendradarbiavimą, ypač kovoje su skolų krize. Apie tai pareiškė Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi  ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel po to, kai “Standard&Poors” agentūra įspėjo, kad, jeigu penktadienį vyksiančio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo metu nebus priimtas įtikinamas kovos su krize planas, ji sumažins euro zonos narių skolinimosi reitingus.

Naujienų agentūrų pranešimu, dviejų stambiausių Europos ekonomikų lyderiai pažadėjo “imtis visų būtinų priemonių”, siekiant užtikrinti stabilią regiono plėtrą. Kartu politikai pastebėjo, kad negalima veikti pavieniui, būtina koordinuoti visų euro zonos šalių veiksmus.

Euro grupės, jungiančios euro zonos finansų ministrus, pirmininkas, Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude Junckeris agentūros “Standard & Poor’s” veiksmus pavadino “nederamu išpūtimu”. Savo poziciją politikas išsakė per interviu Vokietijos radijui “Deutschlandfunk”. Jis pareiškė, kad “dėl to per daug nesusisielojo, bet nustebo”, nes pastaruoju metu politikai deda išties dideles pastangas kovoje su skolų krize.

Anot AFP, Prancūzijos centrinio banko vadovas Christian Noyeris pareiškė, kad “Standard & Poor’s” veiksmai daugiau susiję su politiniais veiksniais nei su ekonominiais, tačiau jis nepatikslino, kam politiniu požiūriu gali būti naudingi reitingų agentūros veiksmai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...