2011 Birželio 20

Estijos prezidento rinkimai vyks rugpjūčio 29 dieną

veidas.lt

"Veido" archyvas

Estijos parlamento pirmininkė Ene Ergma (Enė Ergma) rugpjūčio 29 dieną šaukia neeilinį posėdį, per kurį bus renkamas šalies prezidentas.

Estijos parlamento pirmininkė 62 deputatų siūlymu šaukia neeilinį parlamento posėdį, vadovaudamasi Konstitucija, parlamento darbo tvarkos ir prezidento rinkimų įstatymais. Posėdis prasidės rugpjūčio 29 dieną, 13 val., pranešė parlamento spaudos tarnyba.

Darbotvarkėje – šalies prezidento rinkimai.

Jeigu prireiks, rugpjūčio 30 dieną įvyks antras ir trečias rinkimų ratas.  Jei kandidatas neužsitikrina dviejų trečdalių deputatų paramos, valstybės vadovą renka Rinkikų kolegija, sudaryta iš parlamento deputatų ir vietos savivaldybių atstovų. Ji greičiausiai būtų sušaukta rugsėjo 24 dieną. Įstatymas numato, kad prezidento rinkimai turi įvykti nuo rugpjūčio 10 iki rugsėjo 29 dienos.

Praėjusių metų gruodį prezidentas  Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) pranešė, kad ketina balotiruotis antrajai prezidento kadencijai. Reformų partija, socialdemokratų partija bei “Tėvynės” ir “Res Publica” sąjunga (IRL) parėmė dabartinio prezidento kandidatūrą. Dabar T.H.Ilvesas jau gali tikėtis ne mažiau kaip 75 deputatų paramos, tuo tarpu prezidentui išrinkti parlamente užtenka 68 deputatų balsų.

Šeštadienį Centro partijos plenumas savo kandidatu į prezidentus patvirtino Europos Parlamento deputatą Indreką Tarandą. Centro partijos įgaliotinių susirinkimas nusprendė suteikti įgaliojimus partijos valdybai, kad ši per mėnesį parengtų ir pasirašytų tarp Centro partijos ir kandidato į prezidento postą Indreko Tarando dvišalį susitarimą, kuriame būtų įtvirtinti abiejų šalių požiūriai ir Estijos perspektyvos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...