2010 Rugsėjo 24

Politika

Estijos narystė euro zonoje yra geras ženklas visam Baltijos regionui

veidas.lt

Estijos įstojimas į euro zoną yra geras ženklas visam Baltijos regionui, penktadienį Rygoje pareiškė Lietuvos ir Latvijos premjerai.

“Euro įvedimas Estijoje turėtų būti vertinamas dvejopai. Pirmiausia tai reiškia Baltijos regiono stabilumą”, – po Baltijos ministrų tarybos sesijos sakė Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis.

Anot jo, neseniai Lietuva, Latvija ir Estija buvo vertinamos kaip labiausiai nuo ekonominės krizės nukentėjusios šalys, tačiau šiandien viena jų jau rengiasi prisijungti prie euro zonos, o tai yra teigiamas ženklas.

Be to, jo teigimu, gera žinia, kad euro zona nuolat auga – tai labai svarbu Latvijai, kurios stabilizavimo programoje numatytas stojimas į euro zoną. Tačiau iš kitos pusės, prie euro zonos prisijungusios Estijos konkurencingumas išaugs kitų regiono šalių atžvilgiu, sakė Latvijos premjeras.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius taip pat pareiškė, kad Estijos stojimas į euro zoną yra ne tik Estijos, bet ir viso Baltijos regiono pergalė. Pasak jo, tai buvo pasiekta taikant griežtą fiskalinę politiką ne tik krizės metu, bet ir iki jos, o Lietuva ir Latvija taip pat turėtų sekti šiuo pavyzdžiu.

“Estijos pavyzdys moko, jog niekas neturėtų gyventi su skolomis, kurias grąžinti teks ateities kartoms, todėl biudžetas turi būti kaip įmanoma labiau subalansuotas”, – sakė A.Kubilius. Jis pabrėžė psichologinę Estijos pasiekimo svarbą, nes tai turėtų skatinti Lietuvą ir Latviją siekti narystės euro zonoje.

Estijos premjeras Andrusas Ansipas įspėjo, jog ekonominė krizė Baltijos regione dar nesibaigė, todėl ypač svarbu, kad Baltijos šalys bendradarbiautų.

Trys Baltijos šalių premjerai Rygoje sutarė, kad būtina suderinti bendras elektros importo ne iš ES šalių taisykles, kurios turi būti aiškios ir skaidrios.

Be kita ko, bendrame premjerų pareiškime pastebima pažanga Visagino branduolinės jėgainės statybos paruošiamuosiuose darbuose. Premjerai įsipareigojo toliau bendradarbiauti projekte ir derinti tarpusavyje jėgainės statybos finansavimo planą.

Pažymėta ir vieninga pozicija dėl bendros dujų rinkos Baltijos valstybėse ateityje, įskaitant ir suskystintų dujų terminalo statybą Lietuvoje, pranešė Lietuvos ministro pirmininko spaudos tarnyba.

Numatyti artimiausi prioritetiniai projektai transporto, aplinkos apsaugos, sveikatos apsaugos srityse.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...