2011 Birželio 30

ESBO generaliniu sekretoriumi paskirtas L. Zannier

veidas.lt

REUTERS

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi paskirtas Italijos diplomatas Lambertas Zannieras (Lambertas Zanjeras), BNS ketvirtadienį patvirtino organizacijai pirmininkaujančios Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Italas šiame poste pakeis kadenciją baigiantį prancūzą Marcą Perriną de Brichambaut (Marką Periną de Brišambo).

“Esu laimingas galėdamas paskelbti, kad po atidaus svarstymo mano kolegos ESBO užsienio reikalų ministrai ir aš pasirinkome L. Zannier užimti šios svarbios organizacijos vadovo postą”, – pranešime spaudai sakė A. Ažubalis.

Ministras teigė, kad ESBO dabar yra svarbus metas sprendžiant saugumo klausimus, visų pirma įšaldytus konfliktus, taip pat remiant partneres valstybes, įskaitant Afganistaną ir Šiaurės Afrikos valstybes.

L. Zannier 2002-2006 metais vadovavo ESBO konfliktų prevencijos centrui, nuo 2008 metų buvo specialusis Jungtinių Tautų atstovas Kosove. Anksčiau į ESBO vadovus Ursula Plassnik, bet jos kandidatūrą blokavo Turkija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...