2011 Gegužės 07

ES susitarė dėl sankcijų Sirijos pareigūnams

veidas.lt

Scanpix

Penktadienį Europos Sąjunga (ES) susitarė dėl sankcijų 14-ai Sirijos pareigūnų, dalyvavusiems žiauriuose protestų malšinimuose, tačiau prezidento Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) sąraše nėra.

Po ES ambasadorių susitikimo 27 šalių atstovai teigė, kad 14-ai Sirijos pareigūnų taikys apribojimus keliauti ir įšaldys sąskaitas. Kitą savaitę, jei neatsiras prieštaraujančių, ši informacija turėtų būti oficialiai patvirtinta.

Apribojimai, kurie neturės įtakos Sirijos naftos sektoriui ir jos eksportui, bus įteisinti šio mėnesio pabaigoje.

Nors prezidento B. al Asado nėra sąraše, yra tikimybė, kad jis netrukus gali būti įtrauktas į jį. Sirijos saugumo ministras taip pat nebuvo įtrauktas į sąrašą.

B. al Asadas, susidūręs su didžiausiu iššūkiu per 11 metų valdymą, įsakė kariuomenei susidoroti su protestuotojais, kuriuos paskatino sukilimai Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje.

Žmogaus teisių grupuotės teigė, kad prezidento B. al Asado saugumo pajėgos ir kariuomenė nukovė mažiausiai 560 protestuotojų nuo kovo 18 dienos, kai prasidėjo protestų demonstracijos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...