2011 Gegužės 10

ES rengia 60 mlrd. eurų paramą Graikijai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Graikija tikisi gauti iš tarptautinių kreditorių naują finansinės paramos paketą – beveik 60 mlrd. eurų, praneša JAV verslo žiniasklaida, remdamasi gerai informuotu šaltiniu Graikijos vyriausybėje. Pasak šaltinio, parama Atėnams gali būti skirta jau kitą mėnesį.

Kaip praneša JAV žiniasklaida, kaip užstatą Graikija gali pasiūlyti įvairių valstybės aktyvų.

Situacija dėl Graikijos skolų paaštrėjo praėjusią savaitę, kai euro zonos finansinės valdžios atstovai surengė uždarą posėdį Liuksemburge, skirtą Graikijos skolų problemoms. Kaip praneša Vokietijos žiniasklaida, per šį susitikimą buvo iškeltas klausimas dėl galimo šalies pasitraukimo iš euro zonos ir jos sugrįžimo prie jos nacionalinės valiutos.

Be to, Europos sostinėse aktyviai svarstomas klausimas dėl galimos Graikijos įsiskolinimo restruktūrizacijos pratęsiant išmokėjimo terminą. Būtent tai paskatino tarptautinę reitingų agentūrą “S&P” pirmadienį dar kartą sumažinti šalies skolinimosi reitingą iškart dviem padalomis – nuo BB- iki B – lygio, jis tik per vieną laiptelį aukštesnis už Pakistano.

Kita reitingų agentūra “Moody’s” tik prigrasino sumažinti Graikijos reitingą iškart keliomis padalomis. Agentūra “Fitch” pareiškė paliekanti dabartinį Graikijos reitingą ties BB+” riba su neigiama perspektyva.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...