2011 Birželio 20

ES ėmėsi naujų sankcijų prieš Baltarusiją

veidas.lt

BFL

Europos užsienio reikalų ministrai pirmadienį ėmėsi naujų sankcijų prieš keturis Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai artimus asmenis ir tris įmones, pranešė diplomatai.

Naujų sankcijų imtasi, augant tarptautinės bendruomenės susirūpinimui dėl prastėjančios žmogaus teisių ir įstatymų viršenybės padėties Baltarusijoje.

ES jau yra uždraudusi į savo teritoriją įvažiuoti 188 asmenims, tarp kurių yra ir A. Lukašenkos aplinkos žmonių, ir keliems teisėjams, bei įšaldžiusi jų sąskaitas.

Pasak diplomatų, naujos sankcijos, pirmą kartą verslo sektoriui, taikomos A. Lukašenkos patarėjui ekonomikos klausimais Vladimirui Peftijevui ir trims jo įmonėms – ginklų kompanijai “Beltechexport”, telekomunikacijų įmonei “Beltelecom” ir prekybos įmonei “Sport-Pari”.

Į sąrašą asmenų, kuriems taikomos sankcijos, taip pat įtrauktas vienas teisėjas ir du valstybės kaltintojai, sakė vienas ES diplomatų.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorski (Radoslavas Sikorskis) savo svetainėje interneto tinkle “Twitter” rašo: ” Mes įvedėme prekybos ginklais embargą ir įšaldėme Lukašenką finansuojančių kompanijų (lėšas)”. “Jis turi pasirinkti savo kelią: į demokratiją ar į Hagą”, kur įsikūręs Tarptautinis Baudžiamasis Tribunolas, rašo ministras.

Švedijos užsienio reikalų ministras Calras Bildtas (Karlas Biltas) “Twitter” tinkle taip pat paskelbė, kad ES nusprendė imtis “naujų priemonių prieš represijas vykdančio Minsko režimo bičiulius”.

Pasak vieno diplomato, ES ministrai karštai diskutavo šiuo klausimu. Italija, Latvija, Lietuva ir Slovėnija išreiškė nuogastavimus, kad sankcijos verslo įmonėms gali turėti neigiamos įtakos eiliniams šalies gyventojams.

Praėjusią savaitę Minsko susidorojimą su opozicija pasmerkė Jungtinės Valstijos ir Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus Teisių Komisija (ŽTK).

Dėl žiauraus susidorojimo su protestuotojais Minske ir opozicijos politikų suėmimų po gruodžio mėnesio rinkimų JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pratęsė sankcijas Baltarusijai.

Pasak B. Obamos, Baltarusija regresuoja demokratinio valdymo kūrimo ir pagarbos žmogaus teisėms srityse.

Režimas yra kaltinamas dėl smurto prieš protestuotojus, opozicijos lyderių areštavimo ir nepriklausomos žiniasklaidos bei pilietinės visuomenės varžymo.

Praėjusį mėnesį ES ir Jungtinės Valstijos pasmerkė dviejų buvusių opozicijos iškeltų kandidatų į Baltarusijos prezidentus teismą ir jiems skirtą nuosprendį.

Jie buvo nuteisti už protestų, kurie vyko gruodžio mėnesį po prezidento rinkimų ir kuriuose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, organizavimą. Rinkimus, kuriuose pergalė atiteko A. Lukašenkai, ES stebėtojai pavadino neteisingais.

Nuo 1994 metų Baltarusijai vadovaujantis A. Lukašenka garsėja susidorojimais su opozicija.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...