2010 Lapkričio 18

Spaudos aktualija

Emigrantai šiemet į Lietuvą turėtų parsiųsti 3,2 mlrd. litų

veidas.lt

Šiais metais emigrantai į Lietuvą turėtų parsiųsti 3,2 mlrd. litų. Taip apskaičiavo Pasaulio bankas. Jo duomenimis, tai 8,5 proc. daugiau, negu atsiųsta pernai, rašo “Lietuvos rytas”.

Naujausiame leidinyje apie viso pasaulio emigrantų persiunčiamus pinigus bankas įvertino, kad pernai emigrantų į Lietuvą siunčiamų pinigų sumažėjo 16 procentų. Tai beveik tiek pat, kiek 2009-aisiais nukrito Lietuvos ekonomika.

Emigrantų parsivežti ar namiškiams atsiųsti pinigai pernai sudarė maždaug 3,1 proc. šalies pajamų. Palyginimui: panašią sumą pernai valstybė surinko iš akcizų mokesčių (3,3 mlrd. litų).

„Lietuvos rytas“ rašo:

Emigrantų parsivežti ar namiškiams atsiųsti pinigai pernai sudarė maždaug 3,1 proc. šalies pajamų. Palyginimui: panašią sumą pernai valstybė surinko iš akcizų mokesčių (3,3 mlrd. litų).

„Emigrantų pinigai yra vienintelė teigiama emigracijos pasekmė. Jie paremia šalies ekonomiką ir skatina vartojimą”, – sakė „Danske” banko ekonomistė Violeta Klyvienė.

Tačiau, anot jos, džiaugtis tikrai nėra ko: dėl emigracijos „Sodrai” trūksta pajamų, o ekonomikai atsigaunant ims trūkti ir išsilavinusių darbuotojų.

Lietuvos emigrantų pinigai sudaro didesnę visų šalies pajamų dalį nei kaimyninėse valstybėse.

Latvijoje ir Lenkijoje emigrantų parsiunčiami pinigai siekia 2,1 proc. bendrojo vidaus produkto, Estijoje – tik 1,8 proc.

Pasaulio banko skaičiavimais, iš Lietuvos iki 2010 metų jau buvo emigravę 440 tūkst. gyventojų, arba apie 13,5 proc. šalies gyventojų.

Daugiausia jų išvyko į Rusiją, Lenkiją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Jungtines Amerikos Valstijas, Ispaniją, Izraelį, Vokietiją, Latviją, Kanadą.

Lietuvos piliečiai yra ketvirta gausiausia Airijos imigrantų grupė. Juos lenkia tik atvykėliai iš Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir JAV.

Pasak Pasaulio banko, į Lietuvą yra imigravę 129 tūkst. žmonių: daugiausia – iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos, Kazachstano, Lenkijos, Uzbekistano, Vokietijos, Azerbaidžano, Estijos.

Emigrantų parsiųsti pinigai (mlrd. litų)

2004 m. 0,9

2005 m. 1,5

2006 m. 2,7

2007 m. 3,6

2008 m. 3,5

2009 m. 2,9

2010 m. 3,2*

*prognozė

Šaltinis: Pasaulio bankas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...