2011 Vasario 11

Verslas

Elektros birža atsilaikė kainų spaudimui

veidas.lt

Lietuvos ir Estijos elektros biržoms iš dalies įtakos turi Šiaurės šalyse besiformuojanti elektros energijos kaina, pripažįsta bendrovės “Baltpool” direktoriaus pavaduotojas plėtrai Tadas Adomaitis.

Tačiau didesnės įtakos elektros kainoms biržoje nėra dėl ribotų techninių galimybių eksportuoti ar importuoti elektrą tarp Šiaurės ir Baltijos šalių, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios” .

“Šiuo metu elektros energijos mainai tarp Baltijos ir Šiaurės šalių elektros rinkų galimi per 350 megavatų galios kabelį “EstLink”, nutiestą tarp Estijos ir Suomijos. Pigesnės Šiaurės šalių hidroelektrinėse gaminamos energijos importas į Baltijos šalis ar, pabrangus elektros energijai Skandinavijos šalyse, eksportas iš Baltijos šalių yra ribojamas per “EstLink” jungtį”, – sako T.Adomaitis.

Pastaruosius du mėnesius Šiaurės šalių elektros biržoje “Nord Pool” susiformavo rekordiškai aukštos elektros kainos, kurios privertė stabdyti gamybą didžiulėse pramonės įmonėse. Tačiau Lietuvos rinkai didesnės įtakos Šiaurėje jaučiamas elektros badas nepadarė.

Vidutinė elektros kaina sausį Lietuvos elektros biržoje “Balt Pool”, palyginti su praėjusių metų gruodžiu, mažėjo 7 proc. ir buvo apie 15,4 cento už kilovatvalandę.

Lietuvos elektros birža atsilaikė kainų spaudimui, ateinančiam iš tarptautinės rinkos, mat gruodį ir sausį Šiaurės šalių elektros biržoje “NordPool” buvo susiformavusios didžiausios per dešimtmetį elektros kainos.

Elektra Siaurės šalyse pastaruoju metu brango paaiškėjus, kad šią žiemą į hidroelektrinių baseinus priteka rekordiškai mažai vandens.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...