2012 Birželio 21

Elektroninis dienynas – nebe naujovė

veidas.lt

Lietuva pagal interneto ryšio greitį ir kokybę jau gana seniai užima stiprias pozicijas viso pasaulio mastu. Turint tokią infrastruktūrą, galima ją išnaudoti įvairiais būdais, tad ir švietimo srityje buvo pradėta kurti nemažai informacinių sistemų. Puikus pavyzdys yra elektroniniai dienynai, kurių paskirtis – perkelti mokinių pažangumo ir lankomumo duomenis į virtualią erdvę. Mokytojams tai leidžia patogiau skaičiuoti pažymių vidurkius ir matyti bendrą mokinių pažangumą, o mokinių tėvams suteikiama operatyvi informacija apie savo atžalų pasiekimus.

Elektroninis dienynas Lietuvoje jau nebėra naujovė – jį naudoja beveik pusė šalies švietimo įstaigų ir greitu metu prie elektroninio dienyno sistemos vartotojų rato prisijungs absoliuti dauguma šalies mokyklų.

Švietimo įstaigoms siūloma programinė įranga nebėra vien tik popierinio dienyno pakaitalas. Tai visavertė informacinė sistema, kurioje tos pačios programinės bazės pagrindu į virtualią erdvę galima perkelti žymiai daugiau procesų nei pažymių žymėjimas ar ataskaitų ruošimas.

Kalbinta informacinės sistemos „Tavo Mokykla“ (TAMO) projekto vadovė Viktorija Burlinskaitė teigia, kad artėja kitas raidos etapas – „Jau galima vis drąsiau žvelgti į elektroninį dienyną ne kaip į popierinio dienyno pakaitalą, o kaip į visavertę informacinę sistemą mokykloms. Kurdami TAMO projektą, būtent ta linkme žvelgėme nuo pat pradžių – elektroninis dienynas yra tik viena iš projekto dalių. El. dienyno duomenis jau susiejome su Švietimo valdymo informacine sistema (ŠVIS), kuriai iš mūsų sistemos perduodama informacija apie mokinių lankomumą. Mokyklos administracijai nebereikia pakartotinai įvesti tų pačių duomenų į dvi sistemas, procesas vyksta operatyviau ir, žinoma,  sumažėja klaidų tikimybė.“

TAMO projekto vadovės teigimu, rugsėjo mėnesį bus pradėtas įgyvendinti projektas „Inovatyvios tvarkaraščių sistemos, skirtos švietimo įstaigoms, kūrimas“. Būsima programa bus unikali ir atitiks Lietuvos mokyklose tvarkaraščiams sudaryti keliamus reikalavimus. Dėl specialiai sumodeliuotų algoritmų programa sudarinės ir optimizuos vidurinės mokyklos tvarkaraščius ne tik klasėms, bet ir individualiems mokiniams.

Mokykloms nuo naujų mokslo metų pradžios bus suteikta galimybė įsigyti TAMO siūlomus elektroninius mokinio pažymėjimus, kurie galės būti naudojami ne tik kaip mokinio dokumentas, bet ir kaip mokinio piniginė – atsiskaitymo kortelė, akademinių pasiekimų skatinimo programa, visuomeninio transporto bilietas, mokyklos bibliotekos abonementas bei atlikti dar daug mokyklos bendruomenei naudingų funkcijų. Svarbiausia, kad TAMO išduoti elektroniniai mokinio pažymėjimai turės sąsają su TAMO informacine sistema, tad visa informacija bus lengvai pasiekiama vienoje vietoje.

Pasak V. Burlinskaitės, vartotojai jau įvertino šio projekto privalumus, o kad jis būtų prieinamas ir patogus naudoti tiek kompiuteriu, tiek ir visuomet šalia esančiu išmaniuoju telefonu, sukurta nemokama mobilioji TAMO aplikacija mokinių tėvams. Savo telefone įsidiegę TAMO programėlę, mokinių tėvai turi galimybę matyti savo atžalos pažymių knygelę realiu laiku – mokytojui įvedus naują pažymį, pagyrimą ar pastabą, tėvai iš karto informuojami apie naują įvykį el. dienyne.

„Kiekvieną iš šių idėjų verta aptarti atskirai ir, žinoma, dar labiau plėsti. Dalis minėtų krypčių jau pradėta vystyti, o 2012 – 2013 mokslo metais planuojamas TAMO sistemos atnaujinimas, kuris sukurs stiprų pagrindą numatytoms naujovėms“, – teigia TAMO projekto vadovė.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Šiaip jau Šiaip jau rašo:

  Ne kažką tas TAMO

 2. zeva zeva rašo:

  99 ,,paragavę ” TAMO prie popierinio dienyno nesutiks grįžti.

 3. zeva zeva rašo:

  Atsiprašau, procentus praleidau


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...