2011 Birželio 07

Elektroninė vasara – kodėl gi ne?

veidas.lt

"Veido" archyvas

„Jeigu leidžiame laisvalaikį prie kompiuterio, tai tik prasmingai!“ – su tokiu šūkiu „Penkių kontinentų“ Mokymo centras pasitinka vasarą ir kviečia 11–14 metų paauglius į dienos stovyklą „Prasmingas laikas su IT“.

Žiniasklaidos ir rinkos tyrimų bendrovės TNS LT tyrimų duomenimis, internetas ir televizija yra dažniausiai Lietuvos vaikų naudojamos žiniasklaidos rūšys. Vidutiniškai vienas Lietuvoje gyvenantis vaikas per dieną televizorių žiūri dvi su puse valandos. 64 proc. internetu besinaudojančių vaikų prie jo prisijungia kasdien. Matant šiuos skaičius aiškėja, kad vargu ar paaugliams pavyks atsiplėšti nuo kompiuterio ir vasaros metu, per atostogas.

Anot „Penkių kontinentų“ Mokymo centro vadovės Vilmos Gabrieliūtės, šiuolaikinės technologijos – mūsų kasdienybės dalis, todėl jomis žmonės naudojasi net ir atostogų metu. Spoksoti į televizoriaus ekraną ar be atvangos žaisti kompiuterinius žaidimus – viena, o išmokti naudingų dalykų, tobulinti kompiuterinio raštingumo žinias, įgyti praktinių įgūdžių, plėsti technologijų pažinimą drauge su bendraminčiais moderniame Mokymo centre – visai kas kita.

Dienos stovyklos metu kasdien po 5 akademines valandas su moksleiviais dirbs įmonės IT profesionalai. Patyrę dėstytojai supažindins su pagrindinėmis „MS Office“ programomis, kurios padės paprasčiau ir greičiau paruošti namų darbus, išmokys ne tik parengti aiškius ir kūrybiškus pristatymus, bet ir suteiks galimybę susipažinti su gero oratoriaus savybėmis, išbandyti savo jėgas filmuojantis prieš kamerą modernioje „Penkių kontinentų“ TV studijoje. Elektroninės žiniasklaidos skyriaus redaktorės mokys, kaip rinkti informaciją, apdoroti šaltinius, publikuoti žinias elektroninėje erdvėje. Teorinių žinių srautą pagyvins žaismingos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai mokysis išreikšti savo mintis rišliu tekstu, jį redaguoti ir apipavidalinti. O smalsiausiųjų laukia žvilgsnis į bankomatų ir kitų bankinės savitarnos įrenginių vidaus sistemas bei daugybė kitų įdomybių, kurios gali nutikti tik informacinių technologijų pasaulyje.

„Padėkime vaikams suprasti, kad kompiuteris gali tapti pagalbininku ar tiesiog puikia priemone, kuri mums padeda kasdienybėje. Reikia tik susipažinti su jo galimybėmis“, – teigia optimistiškai nusiteikusi dienos stovyklos sumanytoja ir iniciatorė, Mokymo centro vadovė V. Gabrieliūtė.

Dienos stovykla veiks birželio 20–23 dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...