2011 Liepos 07

Elektra Lietuvoje brango daugiausiai ES

veidas.lt

BFL
Pernai labiausiai visoje Europos Sąjungoje elektros kaina namų ūkiams didėjo Lietuvoje – “Eurostato” duomenimis, 2010 m. antrąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2009 m., elektra šalyje pabrango 31,3 proc. Tuo tarpu vidutiniškai ES elektra namų ūkiams brango tik 5,1 proc. Lietuva gerokai pralenkė ne tik artimiausias kaimynes, bet ir turtingiausias ES šalis: pavyzdžiui, Liuksemburge elektra 7,2 proc. atpigo. Skaičiuojant eurais, 100 kWh kaina Lietuvoje yra mažesnė nei daugelyje ES šalių, bet kaina sparčiai artėja prie vidurkio. Tiesa, jei vertinti perkamosios galios standartais (PGS), už elektrą brangiau nei lietuviai moka tik devynių ES šalių gyventojai: elektra santykiniai pigiau atsieina net tokių šalių kaip Švedija, Austrija, Belgija, Danija ar Prancūzija piliečiams.
Tuo tarpu dujos lietuvių namų ūkiams pernai antrąjį pusmetį brango 11,5 proc. ES vidurkis siekė 7,7 proc. Dujų kaina, skaičiuojant eurais, Lietuvoje taip pat artėja prie ES vidurkio, na, o vertinant PGS, lietuviai jau lenkia daugelį Europos bendrijos narių.

Lentelė
Kaip kito elektros kaina namų ūkiams
(2010 m. II pusmetį, palyginti su 2009 m. II pusmečiu, proc.)

Nyderlanduose    – 7,9
Liuksemburge    –7,2
Latvijoje    0
Airijoje    +1,1
Lenkijoje    +2
Vokietijoje    +6,3
Estijoje    +9,1
Graikijoje    +17,3
Lietuvoje    +31,3

Šaltinis: “Eurostat”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...