2010 Liepos 14

Dalia Grybauskaitė

Ekonominiu sunkmečiu konsulų aktyvumas – didelė pagalba Lietuvai

veidas.lt

Per ekonominį sunkmetį Lietuvos garbės konsulų aktyvus ir iniciatyvus darbas yra didelė pagalba Lietuvai, teigia šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

“Jums (konsulams – BNS) nėra paslaptis, jog dėl ekonominio sunkmečio mums teko sumažinti kai kurių ambasadų personalą. Tačiau džiaugiuosi, jog turime jus – savanorius Lietuvos draugus, pasiryžusius siekti, kad nenukentėtų Lietuvos valstybės ir lietuvių, gyvenančių užsienyje, interesai. Kiekvieno jūsų asmeninė iniciatyva, aktyvumas yra labai svarbūs ir reikšmingi”, – trečiadienį atidarydama ketvirtąjį Lietuvos garbės konsulų suvažiavimą pabrėžė prezidentė.

Pasak šalies vadovės, partneriai užsienyje dažnai pirmiausia iš garbės konsulų sužino verslo ir investicijų galimybes Lietuvoje.

“Daugeliui jūsų, nors ir neturintiems lietuviškų šaknų, tenka bendrauti su lietuviais ir jų organizacijomis jūsų šalyse. Esu dėkinga už jūsų pastangas ir paramą mūsų tautiečiams, neabejoju, jog ir toliau vaisingai prisidėsite prie lietuvių ir kitų šalių kultūrinių ryšių stiprinimo, kurie padės ir išsaugoti lietuvybę atokiausiuose pasaulio kampeliuose”, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, kad atsižvelgiant į aplinkybę, jog garbės konsulų yra 166, o Lietuvos ambasadų – šiek tiek daugiau nei 40, garbės konsulai daug plačiau atstovauja Lietuvą, taigi gali patarti užsienio valstybėse reziduojantiems Lietuvos diplomatams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...