2010 Balandžio 07

Prekyba

Ekologiška žuvis paslėpta nuo pirkėjo

veidas.lt

Kartais prekybininkai mėgina prastesnę prekę parduoti kaip gerą, bet Lietuvos prekybos tinkluose galima pamatyti ir atvirkščią reiškinį: ekologiška Lietuvoje užauginta žuvis čia pardavinėjama kaip paprasti, cheminiais preparatais sočiai prišerti karpiai, karosai ar lydekos.

Priežastis paprasta: prekybininkams neapsimoka įrengti atskirų akvariumų ekologiškai ir paprastai žuviai, nes abi rūšis žuvų augintojai tiekia už tą pačią maždaug 6,50 Lt/kg kainą – jiems tai leidžia daryti valstybės ir ES parama, skiriama ekologinei žuvininkystei. Nors įstatymais apibrėžta, kokia produkcija turi teisę vadintis ekologiška, tačiau jais neuždrausta ekologiškos produkcijos vadinti įprastine.

Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos duomenimis, per 2009 m. Lietuvoje iš viso buvo užauginta 3400 tonų žuvies, maždaug pusė jos buvo ekologiška, iš viso vietiniams prekybos tinklams patiekta per 2 tūkst. tonų žuvų. “Nuolat prašome prekybininkų žymėti ekologišką žuvį, bet jiems taip per daug vargo”, – apgailestauja asociacijos prezidentas Vytautas Andriuškevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...