2017 Gegužės 24

EK: didelė pajamų nelygybė kenkia

veidas.lt

Europos Komisija, remdamasi šalies ūkio analize, pateikė Lietuvai ekonomikos stiprinimo rekomendacijas. EK vertinimu, planuojamos struktūrinės reformos pensijų sistemos ir darbo santykių srityse gali turėti teigiamą poveikį ilgalaikiam viešųjų finansų tvarumui ir užimtumo didėjimui.

EK pažymi, kad didinant minimalų darbo užmokestį ir neapmokestinamąją dalį mokesčių našta mažiausiai uždirbantiems buvo reikšmingai sumažinta, tačiau pajamos iš mokesčių išlieka vienos mažiausių ES ir riboja šalies galimybes įveikti socialinius iššūkius. EK taip pat pabrėžia, kad didelis skurdas ir socialinė atskirtis bei didėjanti pajamų nelygybė kenkia ekonominiam augimui bei visuomenės raidai ir rekomenduoja Lietuvai gerinti mokestinių prievolių vykdymą, plėsti mokesčių bazę. Taip pat rekomenduojama efektyviau taikyti darbo rinkos politikos priemones, gerinti sveikatos apsaugos sistemą ir kt.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...