2013 Birželio 01

EHU bus įteiktas Atlanto Tarybos laisvės apdovanojimas

veidas.lt


Lietuvoje veikiančiam Europos humanitariniam universitetui (EHU) – vieninteliam baltarusiškam universitetui, išsaugojusiam savo nepriklausomybę ir akademinę laisvę – bus įteiktas Atlanto Tarybos laisvės apdovanojimas. Apdovanojimo įteikimo iškilmės įvyks birželio 14 d. Vroclave, Lenkijoje.

EHU buvo įkurtas Minske 1992 m., siekiant atnaujinti socialinius ir humanitarinius mokslus ir puoselėti liberalaus švietimo idėjomis grįstą išsilavinimą Baltarusijoje. Universitetas ugdo kritiškai mąstančius, kūrybiškus ir asmeninę atsakomybę jaučiančius studentus.

EHU nesutikus su akademinę laisvę ir nepriklausomybę varžančiais autoritarinės vyriausybės reikalavimais, Baltarusijos vyriausybė universitetą 2004 m. uždarė.

Gavęs Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir gausų kitų šalių bei tarptautinių fondų palaikymą, EHU persikėlė į Vilnių, kur veikia iki šiol. Tai vienintelis Europos universitetas tremtyje.

Didžioji EHU dėstytojų ir studentų dauguma yra baltarusiai ir dauguma absolventų gyvena Baltarusijoje, kur savo įgytus įgūdžius ir žinias pritaiko versle, nevyriausybinėse organizacijose ir nepriklausomoje žiniasklaidoje.

Atlanto Taryba yra JAV įsikūrusi organizacija, skatinanti transatlantinį bendradarbiavimą. Atlanto Tarybos laisvės apdovanojimai teikiami ypatingiems asmenims ir organizacijoms, kurių veikla atitinka Atlanto Tarybos misiją ir susišaukia su Atlanto bendruomenės vadovų pastangomis skatinti pagarbą globalioms vertybėms.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...