2010 Balandžio 08

Pavardės

E. Zingeris Seimo sprendimą dėl pavardžių vadina pralaimėjimu Vakarų fronte”

veidas.lt

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris parlamento sprendimą atmesti siūlymą leisti pavardes dokumentuose rašyti ne vien lietuviškais rašmenimis ketvirtadienį pavadino “pralaimėjimu Vakarų fronte”.

“Tai yra pralaimėjimas mūsų Vakarų fronte, kadangi lietuvybę stiprinti turime kitaip”, – kalbėdamas Lietuvos radijo eteryje sakė E.Zingeris.

Liberalizuoti asmenvardžių rašymą ilgą laiką Lietuvos vyriausybės prašė lenkų bendruomenė Lietuvoje ir juos palaikantys Lenkijos politikai.

Seimas ketvirtadienį atmetė Vyriausybės pateiktą Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą, kuris būtų leidęs asmens dokumentuose pavardes rašyti ir kitais lotyniško pagrindo rašmenimis.

Už projektą po pateikimo balsavo 30 parlamentarų, prieš buvo 38, susilaikė 36. Seimo nariai net nesutiko grąžinti Vyriausybei tobulinti šio dokumento, jis atmestas visiškai.

Ir valdančiųjų, ir opozicinių frakcijų atstovų balsai sprendžiant dėl galimybės leisti dokumentuose nelietuviškus lotyniško pagrindo rašmenis pasiskirstė abejose pusėse.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...