2013 Kovo 21

E. Suchockytės kūrybos vakaras „Trumpam į Paryžių…“

veidas.lt


Grafikę ir daininkę Editą Suchockytę nuo mažens vienodai traukė ir piešimas ir muzika. Visgi, paskatinta savo tėčio, garsaus karikatūrininko, Paršiuko Čiuko komiksų autoriaus, Vitalijaus Suchockio, ji pasirinko grafiką pagrindine savo profesija.

Dailininkė surengė ne vieną personalinę parodą, o prieš porą metų įkūrė ir savo galeriją Užupyje. Tačiau muzika ir toliau lieka svarbia Editos gyvenimo dalimi. „Kartais kyla klausimas, ko aš labiau noriu ‒ dainuoti ar piešti, bet, manau, tokio klausimo negalima sau užduoti. Tai tolygu klausti motiną, ką ji myli labiau ‒ sūnų ar dukterį – sako E.Suchockytė ‒ Kai paišau, jaučiuosi truputėlį daugiau vyras, kai dainuoju ‒ truputėlį daugiau moteris“. Edita dainuoja visur ir visada – piešdama, tvarkydamasi galerijoje, per savo parodų atidarymus. Dainuoja savo ir klausančiųjų malonumui.

Beveik prieš metus skelbtas interviu su Edita Suchockyte buvo pavadintas „Dainuojanti grafika“. Balandžio 17 d. Edita kviečia į kūrybos vakarą, kurį galima būtų pavadinti „Piešiantis bliuzas“, mat grafikė ir dainininkė žada jo metu įgyvendinti seną savo svajonę – sujungti scenoje abi savo aistras: piešimą ir dainavimą, bei surengti mini spektaklį, kuriame galėtų dirbti prie molberto ir dainuoti. „Visai įmanoma, – sako Edita, – nors įtariu, kad lengva nebus“.

E.Suchockytės gyvai atliekamos, visiems gerai žinomos prancūziškos melodijos ir buvusiems ir dar nebuvusiems Paryžiuje leis pasinerti į magišką kelionę po svajonių miesto gatveles, aikštes ir bulvarus. Vakaro metu skambės dainos iš Edith Piaf, Patricia Kaas, Mireille Mathieu repertuaro. Jau kelerius metus Edita žavi klausytojus ir savo puikiais vokaliniais sugebėjimais. Jos emocionaliai atliekamos prancūziškos melodijos iki šiol jaukia atmosfera sušildydavo daugiausia uždarus vakarus. Šį kartą Edita Suchockytė ryžosi sukviesti klausytojus į autorinį vakarą pavadinusi jį „Trumpam į Paryžių…“.

Editai talkins gerai žinomi muzikantai: pianistas Daumantas Slipkus ir saksofonininkas Juozas Kuraitis.

D.Slipkus 1993-iais įgijo fortepiono solisto magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra trijų Vilniaus fortepioninių improvizacijų festivalių ir XI tarptautinio festivalio „Muzika be sienų“ Druskininkuose laureatas. Dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir svetur, atlikdamas džiazą ir klasikinius kūrinius. Daumantas yra nuolatinis gyvojo klasiko Juozo Erlickui žingsnių muzikinėje scenoje partneris.

J.Kuraitis 2008 metais baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą, vėliau – stažuotę J.Sibeliaus muzikos akademijoje Suomijoje, grojo svarbiausiuose Lietuvos džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Drauge su T. Razmumi tapo pirmojo “Vilnius Jazz Young Power” konkurso (2006) nugalėtojais. 2008-iais įspūdingai muzikavo “Vilnius Jazz“ su graikų grupe „Baby Trio“. Juozas yra vienas talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos saksofonininkų groja muziką nuo „maistreamo“ iki „free“ džiazo, tango ir klasikinės muzikos. Jis grojo grupėje „In Culto“, koncertavo su Klaipėdos kameriniu orkestru, saksofonų kvartetu „Sax Fix“, yra J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso (1999), džiazo konkursų Nidoje (2004) ir „Džiazo viltis „(2005) bei „Vilnius Jazz Young Power“ (2006, 2007) laureatas.

Editos Suchockytės kūrybos vakaras „Trumpam į Paryžių…“, kuriame pagrindinis akcentas bus jos įstabus balsas ir nuoširdžiai atliekamos, gerai visiems žinomos prancūziškos melodijos įvyks Balandžio 17 d., 19 val. Teatro „Meno Fortas“ salėje (Bernardinų 8/8). Vakaro metu, E.Suchockytė ir pieš, todėl keletas laimingųjų klausytojų parsineš po vakaro savo portretus, o visi – romatišką pavasarinio Pryžiaus nuotaiką.

Bilietus platina „Tiketa.lt“.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...