2010 Kovo 24

Eros Ramazzotti

E. Ramazzotti bandys nustebinti savo gerbėjus

veidas.lt

Balandžio 6 d. “Siemens” arenoje romantiškiausias italų atlikėjas Erosas Ramazzotti antrą kartą koncertuos Lietuvoje.

Kažin ar atsirastų daug žmonių, kuriems bent viena Eroso Ramazzotti daina nepakuteno širdies ir neprivertė panirti į romantišką nuotaiką. O tokių, kuriems taip nutikom – milijonai: per 27-erius metus muzikos pasaulyje E.Ramazzotti pardavė daugiau kaip 50 mln. albumų kopijų.

Neįtikėtina scenografija

Pernai į pasaulinį turą išsirengęs atlikėjas sulaukė didelio gerbėjų dėmesio, tad dėl prisidėjusių papildomų koncertų jau du kartus E.Ramazzotti buvo nukėlęs pasirodymo Lietuvoje datą – iš pradžių dainininkas planavo mūsų šalyje koncertuoti lapkritį.

Koncertą organizuojančios agentūros “Makroconcert” atstovas Aivaras Gelžinis aiškino, kad pasirodymo datą tiek Lietuvoje, tiek dar keliose šalyse atlikėjo atstovai nukėlė, nes E.Ramazzotti turą praplėtė nuo 40 iki 60 koncertų. A.Gelžinis užsiminė, kad šis datos kaitaliojimas turėjo šiokios tokios įtakos bilietų pardavimui Lietuvoje, bet didelio nusivylimo tarp gerbėjų nekilo.

“Kiek matome iš kitose šalyse įvykusių E.Ramazzotti pasirodymų, koncertas bus pasakiškai geras. Sukurta neįtikėtina pasirodymo scenografija”, – intrigavo A.Gelžinis.

Beje, nesklandumų rengiant E.Ramazzotti turą būta ir kitur – Ispanijoje, Barselonoje, montuojant garsą ir apšvietimą kilo techninių kliūčių, todėl koncertas vyko diena vėliau.

Pernai spalį prasidėjusiu šiuo pasauliniu turu E.Ramazzotti pristato savo naujausią albumą, išleistą po ketverių metų pertraukos “Ali e radici” (“Sparnai ir šaknys”). Keletą metų garsiausiose pasaulio įrašų studijose kurtas albumas laikomas vienu brandžiausių šio atlikėjo darbų. Dar nepasiekęs parduotuvių muzikos prekių skyrių “Ali e radici” Italijoje buvo pripažintas tris kartus platininiu (iš anksto užsakyta daugiau nei 210 tūkst. jo kopijų). Už tai E.Ramazzotti įteiktas prestižinis “Wind Award” apdovanojimas, laikomas itališkuoju muzikos “Oskaru”.

Beje, šis albumas sulaukė sėkmės ir pateko į perkamiausių albumų sąrašą visoje Europoje – pakilo į pirmą vietą Italijoje ir Šveicarijoje, iškopė iki antros vietos Ispanijoje, Austrijoje ir Olandijoje.

Užsienio muzikos apžvalgininkų vertinimu, albume yra mažiausiai dvi dainos, kurios tiesiog pasmerktos tapti hitais – “Parla con mi” ir “Appunti E Note”.

Kaip pavyksta sukurti tiek hitų, garsių visame pasaulyje? “Mano paslaptis – rašyti popdainas, kurios pasiekia širdį. Kad ir kaip ten būtų, norint 25-erius metus išlikti geriausių dainų sąrašuose, reikia ne tik talento. Kas tikrai svarbu – gebėjimas atsispirti visiems smūgiams, kuriuos tau atsiunčia gyvenimas”, – yra sakęs pats E.Ramazzotti.

Pagrindinės jo dainų temos – meilė ir aistra. Dar atlikėjas savo dainomis bando priminti gyvo bendravimo svarbą. Pavyzdžiui, daina “Parla con mi” atlikėjas kviečia žmones, pirmiausia jaunimą, kalbėti žiūrint vienas kitam į akis.

“Labai didžiuojuosi “Parla con me” vaizdo klipu – ši daina įkvėpta žmonių patiriamų bendravimo sunkumų “Facebook”, SMS ir elektroninių žinučių eroje. Šiandien dėl mūsų gyvenime itin išplitusių technologijų žmonės mažiau kalba, dėl to reikia iš naujo atrasti žmonių santykių grožį ir palikti nuošalyje socialinius tinklus”, – aiškina atlikėjas.

Penkiolika albumų išleidęs E.Ramazzotti pasakoja, kad kurdamas muziką bando išreikšti emocijas, kurios slypi viduje – publikos vertinimas ateina po to ir jį labai sunku numatyti.

Išgarsino San Remo festivalis

Priminsime, kad E.Ramazzotti gimė Romoje – tėvai jį pavadino graikų meilės dievo Eroso vardu. Berniukas praleido vaikystę svajodamas apie nuostabią dainininko karjerą, tad aštuonmečiam sūnui tėvai padovanojo gitarą. Baigęs mokyklą būsimas dainininkas ketino stoti į konservatoriją, bet neišlaikė stojamųjų egzaminų.

Pirmąkart didesnėje scenoje jis pasirodė 1981 m. – Erosas dalyvavo konkurse ir pateko į finalą su daina “Rock 80″, kuri buvo parašyta specialiai jam. O pasaulinė E.Ramazzotti karjera prasidėjo po to, kai 1984 m. jis triumfavo itališkų dainų San Remo festivalyje su kūriniu “Tierra prometida”. Ši daina apskriejo visą Europą, o nuo pirmosios kompaktinės plokštelės išleidimo E.Ramazzotti tapo tarptautiniu atlikėju.

Beje, jis pirmasis italų atlikėjas, koncertavęs prestižinėje Niujorko “Radio City Music Hall” scenoje – bilietai į jo koncertą buvo išgraibstyti. E.Ramazzotti yra pelnęs prestižinę NIAF premiją Holivude už tai, kad populiarino ir stiprino italų muzikos įvaizdį užsienyje. Šią premiją yra gavęs ir Frankas Sinatra, Liza Minnelli, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti ir kt. O 1996-aisiais E.Ramazzotti skirtas MTV muzikos apdovanojimas kaip geriausiam Europos atlikėjui.

Atkreiptinas dėmesys, kad ilgiau nei 25-erius metus koncertuojantis E.Ramazzotti – ypač populiarus gimtojoje Italijoje, taip pat Vokietijoje, Šveicarijoje bei Lotynų Amerikoje, nes nemažai albumų jis išleido ir ispanų kalba. Per savo karjerą atlikėjas dainavo su tokiomis žvaigždėmis, kaip Cher, A.Bocelli, Joe Cockeriu, Carlosu Santana, Tina Turner, L.Pavarotti.

Kalbėdamas viešai 46-erių metų E.Ramazzotti ne kartą yra pabrėžęs, kad svarbiausias žmogus jo gyvenime – dvylikametė dukra Aurora. Šiuo metu antros pusės neturintis atlikėjas yra užsiminęs, kad vienintelė moteris, kurią jis tikrai mylėjęs, – tai Auroros motina manekenė Michelle Hunziker, su kuria tuokėsi senovinėje pilyje, bet 2002 m. išsiskyrė. Beje, 2001-aisiais E.Ramazzotti į koncertą Lietuvoje kaip tik buvo atvykęs su žmona Michelle ir dukrele Aurora.

Romantiškasis atlikėjas nėra vakarėlių liūtas. Erosas tvirtina, kad diskotekose vykstantys vakarėliai jam nuobodūs, nes daug žmonių su juo malonūs vien dėl to, kad jis garsus. Atlikėjas taip pat apgailestauja, kad daug moterų jį indentifikuoja pagal jo atliekamas meilės dainas, kurios saldžios ir sentimentalios.

“Bet aš norėčiau moterims priminti, kad esu žmogus, kuris kartais reaguoja vedamas instinkto”, – pabrėžia atlikėjas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...