2010 Balandžio 06

Reformos

Lietuva pernelyg remiasi istorija

veidas.lt

Lietuva pernelyg remiasi istorija, o laiku neįvykdžiusi svarbių reformų daugelyje sričių, atsiliko nuo kitų Baltijos šalių, teigia britų apžvalgininkas Edwardas Lucasas (Edvardas Lukasas).

“Lietuvos pareigūnai dešimtojo dešimtmečio pradžioje buvo linkę nekreipti dėmesio į nuobodžias, bet svarbias mokesčių, viešojo administravimo ir nuosavybės teisės reformas, kurias vykdo jų šiauriniai kaimynai. Dabar jie norėtų, kad būtų skyrę daugiau dėmesio”, – Europos politikos analizės centro (CEPA) leidinyje rašo “The Economist” žurnalistas.

Straipsnyje, kurio nuoroda paskelbta E.Lucaso tinklaraštyje, pabrėžiama, kad Lietuvai nepavyko pakartoti Estijos sėkmės, kuri pasaulyje garsėja “Skype” ar e-vyriausybe.

“Lietuvai iki šiol nepavyko pakartoti šios sėkmės. Ji per daug remiasi istorija ir nepakankamai – dabartimi”, – rašo E.Lucasas. Pasak jo, Lietuvos užsienio politikos taip pat negalima pavadinti sėkminga.

“Pastangos iškelti Gruzijos klausimą Europos Sąjungoje buvo herojiškos, bet nerangios. Ryšius su Lenkija gadina sunkiai suprantamas ginčas dėl to, kaip Lietuvos etniniai lenkai gali rašyti savo pavardes (Adam Mickiewicz, sako lenkai, Adomas Mickevičius, sako lietuviai). Dabar didžiausią galvos skausmą kelia pernelyg karštas atlanticizmas”, – teigia E.Lucasas, aprašantis CŽV kalėjimo skandalą.

Pasak E.Lucaso, ši istorija piktina ir daugelį eilinių lietuvių, kurie prisimena slaptus kalėjimus nacių ir sovietų okupacijos metais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. darius (ie) darius (ie) rašo:

    Lietuva, geriausiu atveju, remiasi tik atskiromis savo istorijos nuotrupomis. Jei jos žmonės gerai žinotų savo šalies istoriją, jie neliptų ant to paties grėblio “n” kartų”…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...