2012 Kovo 28

E.įgūdžiai padidins Lietuvos jaunimo karjeros galimybes

veidas.lt

Šiuo metu vykstant Europinei „E.įgūdžių savaitei“ programinės įrangos gamintoja „Microsoft“ paskelbė skirianti 1,5 milijono eurų Europos nevyriausybinėms organizacijoms, aktyviai prisidedančioms mažinant jaunimo nedarbą.

Dar už 170 mln. eurų „Microsoft“ suteiks nevyriausybiniam sektoriui programinės įrangos, kuri padės sėkmingai mokyti jaunuolius šiuolaikiškų skaitmeninių įgūdžių. Bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Lietuvos darbo birža, mūsų šalyje jaunimo švietimo programas vykdys asociacija „Langas į ateitį“, kuriai „Microsoft“ skirs daugiau nei 75 tūkstančius litų.

„Su nerimu pastebime, kad ekonominiu sunkmečiu nedarbas itin smarkiai paliečia būtent jaunus žmones. Europoje iki penktadalio jaunų darbingų žmonių prarado darbą arba dar niekada jo neturėjo, – teigė John Vassalo, „Microsoft“ viceprezidentas Europos reikalams. – Šiuo metu, kai daugiau nei pusė darbo vietų reikalauja skaitmeninių įgūdžių ir technologijų išmanymo, yra labai svarbu susitelkti ties jaunos kartos lavinimu ir darbo rinkoje paklausių įgūdžių formavimu.“

Be to, ir 2010 m. Lietuvos darbo biržos atliktas tyrimas parodė, kad nedarbo lygis tarp kompiuterinio raštingumo įgūdžių neturinčių žmonių daugiau nei dvigubai aukštesnis, lyginant su mokančiais naudotis naujausiomis technologijomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko nuomone, tai, kad privatus verslas savo iniciatyva investuoja uždirbtą pelną į jaunimo užimtumo skatinimą ir taip prisideda mažinant bendrą nedarbo lygį šalyje, yra sveikintinas pavyzdys.

„Labai vertinu, kad jaunimo nedarbo problemai ir užimtumo skatinimui nelieka abejingos socialiai atsakingo verslo įmonės, kurios geriausiai žino, kokių įgūdžių ir kompetencijų reikia dabartinei darbo rinkai. Tik suvieniję valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas ir verslo pajėgas galėsime kartu įveikti jaunimo nedarbo problemą, kas tikrai įmanoma. Tikimės sulaukti ir daugiau panašių iniciatyvų, kurios padėtų mūsų šalies jaunimui sėkmingai įsilieti į darbo rinką ir tapti aktyviai dirbančiais piliečiais“, – tvirtino ministras D. Jankauskas.

Skirdama paramą korporacija „Microsoft“ labiausiai atsižvelgė į tai, kurių šalių jaunimas nuo nedarbo kenčia labiausiai. Graikijoje ir Ispanijoje, kuriose darbo neturi beveik pusė jaunuolių, „Microsoft“ finansuojamose programose planuojama apmokyti per 100 tūkstančių jaunų žmonių. Lietuvoje jaunimo švietimo projektą įgyvendins asociacija „Langas į ateitį“, planuojanti įtraukti į mokymus apie 3000 tūkstančius dalyvių. Įvairių renginių ir mokymų metu „Langas į ateitį“ kartu su socialiniais partneriais informuos jaunimą apie darbo rinkos poreikius, padės įvertinti, kokių įgūdžių jauniems žmonėms trūksta, padės išmokti dirbti kompiuteriu ir pasirengti aktyviam darbui.

„Manau, kad pirmiausia reikia padėti jaunimui suvokti, kokių darbuotojų ir profesijų šiandien labiausiai trūksta Lietuvoje ir kokie e.įgūdžiai yra svarbiausi darbe. Mūsų parengti kursai apima skaitmeninių įgūdžių testus, apmokymą dirbti dažniausiai darbe reikalingomis programomis, taip pat planuojame supažindinti jaunimą su verslo pradmenimis, – teigė Loreta Križinauskienė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė. – Šiuo projektu sieksime, kad jaunuoliai geriau gebėtų įvertinti savo pasirengimą dirbti, įgytų reprezentacinių gebėjimų, suprastų Lietuvos darbo rinkos poreikius.“ Asociacijos vadovė teigė, kad atsižvelgiant į Lietuvos darbo biržos rekomendacijas jau artimiausiais mėnesiais bus organizuoti susitikimai su jaunimu labiausiai nuo nedarbo kenčiančiuose regionuose.

Europoje jaunimo nedarbo vidurkis šiuo metu siekia 22,4 proc. Lietuvoje nedarbo problema labiausiai palietė Alytaus rajono ir miesto, Jurbarko, Mažeikių, Kalvarijos savivaldybių, Šilutės, Ukmergės, Ignalinos rajonų, Vilkaviškio, Panevėžio miestų jaunuolius.

„Microsoft“ ir asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiauja nuo 2005 metų. Per šį laikotarpį aljanso vykdomoms programoms finansuoti buvo skirta per 1 mln. litų. „Lango į ateitį“ tiesioginiai organizuotose ir nuotoliniuose kursuose e-įgūdžius jau įgijo per 40 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...