2011 Gegužės 03

Dviračių infrastruktūrai išplėtoti reikia ne tik pinigų

veidas.lt

BFL

Dviračių mėgėjas premjeras Andrius Kubilius pripažįsta, kad kai kuriuose šalies miestuose nėra pakankamai išplėtota dviračių infrastruktūra, tačiau pažymi, kad norint pagerinti sąlygas važinėti dviračiais reikia ne ypatingų pinigų, o entuziazmo ir supratimo.

“Aišku, kad tenka vengti didesnių kelių, ir tenka pripažinti, kad dviračių infrastruktūra atskiruose miestuose yra išplėtota tikrai nepakankamai. Arba kur ji plėtojama, tai kartais labai keistai plėtojama – mini, mini dviračių taku, ir jis baigiasi stulpu. Atrodo, kad tie, kurie tuos takus tiesia, patys ant dviračių nėra atsisėdę”, – Lietuvos radijui antradienį sakė A. Kubilius.

Anot jo, tuo, kad dviračių eismas būtų saugus turėtų rūpintis patys dviratininkai, automobilių vairuotojai ir savivaldybės. Kaip gerą pavyzdį jis minėjo Panevėžio miestą.

“Galime džiaugtis, pavyzdžiui, Panevėžio miesto savivaldybe, kur žinomas dviračių entuziastas ponas (Alfonsas) Barauskas kartu su savivaldybe pasiekė, kad Panevėžys, berods, pirmauja visoje Lietuvoje pagal dviračių takų tankį. Iš to pavyzdį gali imti ir visi kiti miestai”, – teigė premjeras.

“Pasirodo, tam reikia daugiau entuziazmo, supratimo ir išminties negu kokių nors ypatingų kitų sąlygų ar ypatingų pinigų, ar ypatingų technologinių sprendimų. Paprasčiausiai reikia entuziazmo ir tvarkos”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, atsakydamas į pastabą, kad net ir brangstant kurui dėl takų trūkumo dviratis nėra patogi ir saugi susisiekimo priemonė.

Jis pats sakė nebandęs važiuoti į darbą dviračiu Vilniuje.

“Vis pasvajoju gal tokia galimybe pasinaudoti, bet esu vienas iš tų ne vieversių. Iš ryto iš karto šokti ant dviračio man būtų per didelis išbandymas”, – juokavo premjeras.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...