2015 Birželio 12

Dvi solidžios daugumos

veidas.lt

BFL

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas domina gerus du trečdalius apklaustųjų – taigi įtikinamą daugumą. Gerai vertinančiųjų grupė (17,6 proc.) mažne dvigubai didesnė nei tų, kurie vertina blogai (8,6 proc.). Tarp jų įsispraudusi atsargi (ar abejinga?) masė (39,4 proc.), laikanti Prezidentę „trejetukininke“ (taip vis dar vadinami tie, kurie dirba patenkinamai).

 

Klausimas taptų labiau intriguojantis, jeigu visų paklaustume, kas tame pranešime buvo gerai, kas patenkinamai ir kas blogai. Tada ir paaiškėtų, ar atsakiusieji nors kiek domėjosi Prezidentės kalbomis. Apie nesidomėjusius (34,4 proc.) galime pasakyti, kad jie nuoširdūs.

 

Matyt, ne mažiau nuoširdūs atsakiusieji dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės. Juoda ir balta, taip (28,6 proc.) ir ne (59,2 proc.). Lietuva – tikrai ne Airija. Mūsų šalyje abortai neuždrausti kaip ten, o nepritariančiųjų vienalytei partnerystei yra solidi dauguma – beveik tiek, kiek Airijoje per referendumą atsirado pritarusiųjų gėjų ir lesbiečių santuokoms.

 

 

Kaip vertinate Prezidentės metinį pranešimą?         (proc.)

1                    Gerai            17,6

2                    Patenkinamai                    39,4

3                    Blogai           8,6

4                    Pranešimu nesidomėjau   34,4

Ar Lietuvoje reikėtų įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę?                  (proc.)

1                    Taip              28,6

2                    Ne                 59,2

3                    Neturiu nuomonės            12,2

 

 

 

 

 

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. birželio 5-7 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...