2011 Gegužės 11

Dvejos pareigos dviejuose miestuose

veidas.lt

"Veido" archyvas

Ministerijose darbo, matyt, mažėja, nes daugėja barbių šimtadarbių. Štai sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius spėja ir patarinėti ministrui, ir vadovauti vienai sostinės ligoninių. O švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys pradeda dar vieną karjerą, nors nemetė ir senosios – jis tapo Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariu. Rinkimuose dalyvavęs kaip Liberalų sąjūdžio sąrašo Šiauliuose vedlys, viceministras sako bandysiąs spėti tarp Vilniaus ir Šiaulių, tarp viceministro ir tarybos nario pareigų.

“Tarybos posėdis vyksta kartą per mėnesį, komiteto – taip pat kartą. Jei nori spėti, ir spėsi”, – tikina viceministras. V.Bacys sako, kad nebus sunku suderinti du darbus per du miestus. Atostogų savo naujoms pareigoms atlikti vicemeras sako imsiąs nebent tuo atveju, jei lauktų kokie ilgi posėdžiai. Bet šiaip Taryba paprastai posėdžiaujanti po pietų, o įstatymas suteikia vietos tarybų nariams teisę atsitraukti nuo tiesioginio darbo, kai reikia dalyvauti tarybų posėdžiuose.

V.Bacys sako nesibaiminantis, kad jam kas priekaištaus proteguojant Šiaulių mokyklas. “Suvokiu, kas yra viešieji, kas privatūs interesai. Kur kas skaidriau, kad įvardiju, jog esu šiaulietis, gyvenu Šiauliuose. O mokykloms finansavimas skirstomas vadovaujantis patvirtintais kriterijais”, – aiškina viceministras.

Tiesa, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija V.Bacį yra pripažinusi pažeidus įstatymą, kai pasirašė teisininkų išvadą, kuria remdamasi Šiaulių Didždvario gimnazija, kuriai jis anksčiau vadovavo, iš mokinio krepšelio lėšų galėjo mokėti autorinį atlyginimą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...