2014 Liepos 18

Duoti išmaldos ar ne?

veidas.lt


Lietuviai – geraširdžiai. Tokią išvadą galima padaryti po “Veido” užsakymu atliktos apklausos: nors dauguma respondentų teigia, kad elgetoms duoti išmaldos negalima, tačiau patys pripažįsta kartais šiai taisyklei nusižengiantys.
Kaip rodo “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” atliktos Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausos rezultatai, tik 18,4 proc. respondentų duoda išmaldos elgetaujantiems. Dauguma, 47,2 proc., tikina tai darantys kartais. Trečdalis, 34,4 proc., sakosi niekada neduodantys išmaldos elgetoms.
Kita vertus, dauguma – 48,2 proc. apklaustųjų pritaria teiginiui “elgetoms negalima duoti išmaldos”. 31,6 proc. mano, kad elgetaujančius reikia priversti dirbti, o 5,2 proc. – kad juos reikėtų izoliuoti. 12,2 proc. respondentų mano, kad nereikia kreipti į elgetas dėmesio ir palikti viską, kaip yra dabar. Tik 2,8 proc. apklaustųjų mano, kad elgetaujantiems reikia visokeriopai padėti ir reintegruoti juos į visuomenę.
Plačiau apie vis didėjančias elgetavimo ir skurdo problemas Lietuvoje skaitykite “Veido” žurnalistiniame tyrime “Kaip žmogus nusirita į užribį” (44 p.).

Ar duodate išmaldos elgetaujantiems? (proc.)
Kartais 47,2
Niekada 34,4
Taip 18,4

Kuriam teiginiui pritariate?
Elgetoms negalima duoti išmaldos 48,2
Elgetas reikėtų priversti dirbti 31,6
Nereikia kreipti į elgetas dėmesio ir palikti viską, kaip yra dabar 12,2
Elgetas reikėtų izoliuoti 5,2
Elgetoms reikėtų visokeriopai padėti ir reintegruoti juos į visuomenę 2,8

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2014 m. liepos 9–11 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...