2012 Balandžio 19

Draudimas elgetauti pokyčių neatnešė

veidas.lt


Diskusijomis visuomenėje ir protesto akcija sutiktas savivaldybės sprendimas uždrausti Vilniuje prašyti išmaldos ir ją duoti praktiškai neveikia. Elgetaujančių žmonių pačiame sostinės centre, policijai ir gyventojams gerai matomose vietose, ir toliau apstu.
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, per daugiau nei keturis mėnesius, kai veikia elgetauti draudžiančios miesto švaros ir tvarkos taisyklės, surašyta tik 15 administracinių teisės pažeidimų protokolų, dažniausiai tiems patiems asmenims. „Mes dar nenusileidome iki tokio lygio, kad tam skirtume labai daug dėmesio. Yra ir skaudesnių problemų, kai policijos labiau reikia“, – „Veidui“ padėtį pakomentavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Saulius Klebavičius.
Benamius globojančios įstaigos taip pat nepastebi, kad būtų pagausėję lankytojų. „Benamiai, kurie elgetavo ir ateidavo pas mus, ateina ir toliau. Žinoma, naujų lankytojų taip pat atsirado, tačiau tai lėmė šaltis, pablogėjusi socialinė padėtis. Nežinau nė vieno atvejo, kad žmogus būtų atėjęs dėl to, jog nebegali elgetauti“, – informavo „Caritas“ benamių dienos centro koordinatorė Sigita Urbonaitė.
Į klausimą, ar neveikiančio draudimo bus atsisakyta, ar, priešingai, sugriežtintas jo vykdymas, nei savivaldybė, nei policija atsakyti negalėjo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...