2011 Gegužės 08

Druskininkai poilsiautojus pasitinka nauju mokesčiu

veidas.lt

BFL

Druskininkų savivaldybė įvedė naują mokestį už naudojimąsi miesto viešąja infrastruktūra. Poilsiautojai už kiekvieną praleistą naktį miesto viešbučiuose, SPA centruose ar sanatorijose privalės susimokėti po 2 litus. Tačiau prieš tokį mokestį sukilo verslo bendruomenė, praneša lrt.lt.

Turistų srautai Druskininkuose auga. Per pirmą šių metų ketvirtį kurortą aplankė beveik 40 proc. daugiau užsieniečių nei pernai, lietuvių – 25 proc. daugiau. Lietuvos poilsiautojai čia vidutiniškai praleidžia tris paras, užsieniečiai, dauguma – rusai, lenkai ir baltarusiai – po šešias.

Tad įvedus naują vadinamąjį “Pagalvės” mokestį, lietuviui už nakvynę tektų papildomai sumokėti 6 litus, užsieniečiui – 12 litų. Už kiekvieną naktį – po 2 litus.

“Mokestį žmogus susimokės, mokėdamas už gautą paslaugą apgyvendinimo paslaugų įmonėje, o ši įstaiga mėnesio pabaigoje surinktas lėšas perves į miesto biudžetą. Mokestis bus atskiras, išskirtas ir čekyje, nes tai yra rinkliava, kuri neapsimokestina PVM”, – aiškino Druskininkų savivaldybės administracijos direktorius Linas Urmanavičius.

Numatyta ir lengvatų. Naujo mokesčio nemokės kurorto svečiai, kurių gydymo ir reabilitacijos paslaugas dengia privalomasis sveikatos draudimas, bei vaikai, besigydantys “Saulutės” ir “Baltarusijos” sanatorijose.

Per metus tikimasi surinkti iki 1,5 mln. litų, kurie bus panaudoti kurorto infrastruktūrai gerinti.

“Kaip pastebėjote, mieste labai daug naujų parkų, skverų, paplūdimių. Reikia valyti tvenkinius, tvarkyti gėlynus. Suprantama, kad visa tai kainuoja. Suprantama, kad reikia lėšų rinkodarai, reikia daugiau renginių. Ir visa tai darėme tik biudžeto sąskaita”, – teigė Druskininkų vicemerė Kristina Miškinienė.

Tačiau verslininkai piktinasi nauju mokesčiu, esą įvestu nepasitarus su jais.

“Negerai mokestį įvesti vidury metų, kai sutartys sudarytos su agentūromis iki metų pabaigos, pinigai, avansai sumokėti, yra numatyta, ką klientas turi gaut ir kiek jis moka. Vadinasi, tai reikia dengti savo sąskaita. Jeigu dirbi nuostolingai, tai gali sumažinti tik darbo užmokestį”, – kalbėjo Druskininkų sveikatinimo įstaigų asociacijos prezidentas Valdas Trinkūnas.

Pasak vicemerės, miestas verslininkams yra suteikęs lengvatų už 2 mln. litų, todėl jie privalo padėti tvarkyti miestą. Juolab kad, šiemet sumažinus PVM mokestį, kainos viešbučiuose nesumažėjo, tad naują mokestį gali padengti ir patys verslininkai.

“Dabar verslas turi padėti mums surinkti iš poilsiautojų tuos simbolinius 2 litus”, – teigė K. Miškinienė.

Kaimyninėje Latvijoje, Jūrmalos kurorte, yra du mokesčiai – už nakvynę ir už įvažiavimą. Palangoje tenka mokėti už automobilių statymą, į Neringą galioja įvažiavimo mokestis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...