2012 Balandžio 08

Drėgnose servetėlėse esančios medžiagos sukelia alergijas

veidas.lt


Drėgnos kosmetinės servetėlės, skirtos nuvalyti nuo veido makiažui ar nešvarumams nuo odos, daugeliui moterų ir tėvams, auginantiems mažus vaikus, tapo nepakeičiama priemone, ypač keliaujant.

Tačiau gydytojai dermatologai ir alergologai pabrėžia, kad jautriai kūdikio odelei ar veidui tai nėra tinkama priemonė. „Drėgnas servetėles galima naudoti tik ypatingais atvejais. Be to, atsiradus galimybei odą iškart reikėtų nuprausti vandeniu. Mat jose daug konservantų, kvapiųjų bei antibakterinių medžiagų, kurios nuvalo nešvarumus, tirpdo riebalus, tačiau tuo pačiu gali ir pažeisti odą. Dažniausiai sukelia alergines reakcijas – oda parausta, ją niežti“, – dėsto Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Laura Malinauskienė.
Ir priduria, kad drėgnos servetėlės negali pakeisti muilo bei vandens. Taip pat jos neatstoja ir kremo ar veido valiklio. „Valyti veidą drėgnomis servetėlėmis – tas pats, kaip tepti varškę ant odos. Iš jų jokios naudos, tad nėra prasmės ir naudoti net kelionėje. Juk specialūs purškiami valikliai taip pat yra patogūs, gerai nuvalo dulkes, be to, turi veikliųjų kosmetinių medžiagų, būtinų odai“, – neabejoja Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentė Rūta Bražiūnienė. Jos nuomone, drėgnose servetėles esančios impregnuotos medžiagos gali tik išsausinti odą.
Beje, kad drėgnos servetėlės mūsų kūnui nėra pati tinkamiausia priemonė patvirtina ir faktas, jog jos puikiai išvalo net sunkiai specialiems valikliams įveikiamas dėmes, tokias kaip riebalų, vyno, benzino.
Vis dėlto tiems, kurie negali išsiversti be drėgnų servetėlių, gydytoja alergologė L.Malinauskienė pataria rinktis bekvapias ir be spirito. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad į servetėlių sudėtį įeitų kuo mažiau medžiagų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...