2012 Gegužės 26

Dovanų kuponai pasiekė populiarumo viršūnę

veidas.lt


Dovanų kuponų ir čekių populiarumas Lietuvoje nuolat didėja, o šiuo metu jie populiaresni nei bet kada. Pavyzdžiui, vien laisvalaikiodovanos.lt 2011 m. dovanų kuponų pardavė trečdaliu daugiau nei 2010 m.

Pasak šios įmonės atstovų, populiariausios yra aktyvios pramogos. “Atšilus orams, perkamiausios tampa aktyvios pramogos. Šiuo metu itin populiarūs šuoliai parašiutu, skrydžiai oro balionu, parasparniu, jodinėjimo, šaudymo koviniais ginklais pasiūlymai. Ramesnio būdo žmonėms dažniau dovanojamos vakarienės restoranuose, masažai bei apsilankymai SPA”, – vardija laisvalaikiodovanos.lt komunikacijos vadovė Vaida Sindaravičiūtė.
Dovanų kuponais ir čekiais prekiaujančių įmonių atstovai teigia, kad paprastai lietuviai dovanai išleidžia iki 100 Lt. Beje, paradoksas, kad vienai dovanai išleidžiama suma labiausiai sumažėja Kalėdų laikotarpiu, mat klientams vienu metu tenka nupirkti ne vieną, o daugiau dovanų.
Kaip paaiškėjo, dažniausi klientai – privatūs asmenys. Pavyzdžiui, pernai Lietuvoje vos 10–15 proc. parduotų dovanų kuponų įsigijo įmonių atstovai.
Beje, derėtų atkreipti dėmesį, kad dovanų kuponai – ne tas pats, kas dovanų čekiai. Mat kuponai – tai konkrečių pramogų pirkimo dokumentai (pavyzdžiui, pasivažinėjimo gokartu, skrydžio oro balionu, SPA, masažo ir kt.), o dovanų čekiai leidžia už nurodytą sumą pasirinkti norimą konkretaus paslaugos teikėjo paslaugą. Čekių populiarumas taip pat didėja. Tarkime, knygynuose už dovanų čekius įsigyjamos knygos sudaro daugiau nei dešimtadalį visų nuperkamų knygų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Bernadeta Bernadeta rašo:

    Geriausias čekis ar kuponas- tai gryni pinigai.Taškas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...