2014 Gruodžio 27

Dovana: gestas nuoširdumui, dėmesiui ar padėkai išreikšti

veidas.lt

Kodėl nereikia dovanoti nereikalingų dovanų, kada dera įteikti net molinį vazoną ar makaronų, o kada – įrenginį, skirtą jachtai, ar golfo kamuoliukus? Kaip susidoroti su kalėdinių dovanų maratonu, o jei nespėjote jo nubėgti per visus metus – ką pasikviesti į pagalbą? Šiais ir kitais klausimais, kad šventės teiktų malonumą, o ne žėrinčių vitrinų kančią, skaitytojams pataria asmens prekės ženklo ir organizacijos įvaizdžio kūrimo konsultantė-trenerė, Tarptautinės įvaizdžio konsultantų asociacijos (AICI) narė ir knygos „Dalykinės išvaizdos vadovas“ autorė Alvyda Jasilionytė.

 

„Pats svarbiausias klausimas, į kurį turite sau atsakyti, – kaip pradžiuginti kitą žmogų“, – tvirtina Alvyda Jasilionytė ir priduria, kad tikroji dovanos esmė yra nekomercinė. Tai gražus gestas norint išreikšti emocijas – nuoširdumą, dėmesį ar padėką. Be to, ir dovanos teikimas, ir jos gavimas sužadina tik teigiamas emocijas, nes asocijuojasi su maloniomis vaikystės akimirkomis.

Taigi, renkant kalėdines dovanas, svarbu įvertinti santykį su žmogumi, kuriam dovaną ketinama įteikti. Juk dovanos darbuotojams bus kitokios nei skirtos artimiems bičiuliams. Todėl šį, kaip ir daugelį kitų darbų, taip pat prasminga pradėti nuo žmonių, kuriuos šiemet norima nudžiuginti, sąrašo sudarymo.

A.Jasilionytė vardija, kad „dovanų eilėje“ atsidurs šeimos nariai, artimi draugai, vėliau – kolegos ir visi pažįstamieji, kurie teikia paslaugas, palengvinančias kasdienį gyvenimą. Pavyzdžiui, simbolines dovanėles galima įteikti auklei ar kirpėjai, sodininkui ar sporto instruktoriui.

 

Smulkmenos: maistas, bet gurmaniškas

Pašnekovė tvirtina, jog galvojant apie dovanas konkretiems asmenims pats laikas pradėti daugiau domėtis individualiais pomėgiais ar poreikiais, kad vieni kitų neapkrautume nereikalingomis dovanomis. „O kam dovanoti tai, ko nereikia? Ar vaidiname, jog atliekame pareigą, ar iš tiesų norime padėkoti, kad dovaną gausiantis žmogus visus metus buvo su mumis?“ – retoriškai klausia ji.

Vis dėlto, jei tikrai nenumanote, kas patinka pažįstamam, kurį ketinate sveikinti, pasak A.Jasilionytės, galite tiesiog įteikti pinigų (beje, jų suma nesvarbi). Žinoma, su nuoširdžiu užrašu kortelėje.

„Jei metai buvo sudėtingi, užtektų ir jūsų kurtos sveikinimo kortelės su nuoširdžiausiu palinkėjimu. O gal esate gabus, galite pradžiuginti savo darbeliu – siuviniu, mezginiu, kepiniu, piešiniu, eilėmis ir t.t. Tokios dovanos yra puikios, juk svarbiausia ne piniginė jų vertė“, – tvirtina įvaizdžio specialistė.

Ji ramina, kad galima rinktis ir kitų sukurtas rankų darbo smulkmenas, itin populiarias šventiniu laikotarpiu. Tiesa, svarbu įvertinti namudinių dirbinių kokybę. „Tai yra šilta, kažkieno sukurta. Puikiai kvepia namų darbo muilai, kepiniai, pagaliau tiks ir vilnonės kojinės ar pirštinės, dėžutė arbatžolių ir t.t.“, – vardija A.Jasilionytė.

Čia galima paminėti ir populiarėjančias valgomas dovanas – krepšius vaisių, saldumynus, sūrių rinkinius. Pašnekovė pataria rinktis gurmaniškus produktus, kurių kasdien nevartojame. Juk tokia dovana – puiki proga prisidėti ir prie šventinio vaišių stalo.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-49-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...