2011 Gruodžio 21

Kalėdų dovanoms skirsime panašią sumą kaip pernai

veidas.lt


Šventinėms vaišėms Lietuvos gyventojai šiemet ketina skirti vidutiniškai 150 Lt, o dovanoms – dar iki 100 Lt. Tai atskleidė „Swedbank” asmeninių finansų instituto atliktas tyrimas.

Net 71 proc. apklaustųjų nurodė, kad šventiniams pirkiniams išleis tiek pat arba daugiau nei praėjusiais metais. Šiemet plačiau praverti pinigines planuoja 14 proc. namų ūkių. Beje, sumažėjo ir žmonių, kurie šventiniams pirkiniams neplanuoja išleisti nė lito. Pernai tokių namų ūkių buvo 12 proc., šiemet – 5 proc.
„Šiemet sulaukiame iki 10 proc. daugiau pirkėjų, panašiai didėja ir apyvarta. Vieno žmogaus Kalėdų pirkiniams skiriama pinigų suma smarkiai nuo pernykštės nesiskirs, tačiau daugiau žmonių perka dovanas“, – pastebi bendrovės „Akropolis LT“ nuomos skyriaus vadovė Renata Jakubčionienė ir priduria, kad prieš Kalėdas parduodama daugiau buitinės technikos. „Tai susiję su racionaliu žmonių požiūriu į šventes ir dovanas – šeimos per Kalėdas neretai nutaria pasidovanoti sau tai, kam taupė visus metus ir ko būtinai reikia, – naują televizorių, skalbyklę ar indaplovę“, – atskleidžia R.Jakubčionienė.
Šią tendenciją pastebi prekybos ir pramogų centro „Ozas“ direktorė Inga Navickaitė: „Šiuo metu gerokai išaugo elektronikos prekių, taip pat namų apyvokos reikmenų, interjero detalių, aksesuarų, papuošalų pardavimas. Tokių parduotuvių apyvarta šventiniu laikotarpiu padidėja keturis ar net daugiau kartų.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...