2012 Kovo 30

Donatai Rimšaitei – už savotišką patriotizmą, arba su meile iš Rusijos

veidas.lt


Sakoma, kad sportas vienija tautas. Deja, buvusios penkiakovės vicečempionės Donatos Rimšaitės pavyzdys byloja ką kita. Jau daugiau nei metus besimėgaujančiai Rusijos teikiamais patogumais, perspektyviai sportininkei niekaip nesiseka išplėšti teisės atstovauti šiai šaliai Londono olimpinėse žaidynėse.
D.Rimšaitės silpnybė ta, kad lipant ant apdovanojimų pjedestalo jai labai patinka girdėti Rusijos himną, todėl 2010 m. pabaigoje ji išvyko į Rusiją, pareikšdama, jog nuo šiol atstovaus šiai šaliai. Nuo tokio poelgio „apšalo“ ne tik visa Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija, bet ir sportininkės treneris Jurijus Moskvičiovas.
D.Rimšaitės motyvai buvo aiškūs: Rusijoje ji gavo keleriopai didesnes pajamas ir nepalyginti geresnes treniruočių sąlygas. Tiesa, sportininkė kažkodėl nesiryžo pasirodyti iki galo pragmatiška ir visiems norintiems jos klausytis ėmė sekti  pasakas apie užjūriuose gyvenančią meilę, tiksliau, apie Rusijoje gyvenantį mylimąjį. Kas jis toks – neatskleidė, tačiau 2011-ųjų vasarį vis dėlto ištekėjo už šio nematomo vyro. Nors iki dabar neaišku, kas jis: matyt, pabaisa vis dar neatvirsta į princą.
Nepaisant to, santuoka paspartino proziškesnius įvykius: praėjusių metų liepą Dmitrijus Medvedevas D.Rimšaitei suteikė Rusijos pilietybę, taigi atsirado oficiali galimybė atstovauti šiai šaliai. Gavus naująjį pasą, D.Rimšaitei teko atsisveikinti su Lietuvos pilietybe.
Kai galimybė dalyvauti šių metų olimpiadoje buvo jau ranka pasiekiama, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas trenkė ant stalo tūzą ir nesuteikė jai išimties, nepraėjus trejų metų laikotarpiui, olimpinėse žaidynėse atstovauti kitai valstybei. Tad, ko gero, D.Rimšaitei dar kelerius metus teks mėgautis jos pačios minėtais „žydinčiais sodais“ Rusijoje ir slaptojo vyro meile, kol pavyks lipant ant olimpinių žaidynių pjedestalo išgirsti šios valstybės himną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. laisvė laisvė rašo:

    jau bloga nuo tos temos, atsipeikėkite pagaliau ir pamirškite. Atrodo bandote tapti rimtu žurnalu ir še tau.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...