2017 Sausio 17

Donaldas Trumpas netelpa į jokius rėmus

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Sausio 20 d. bus inauguruotas naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Nors ši diena JAV jau daugybę dešimtmečių pažymima pagal nusistovėjusias tokios ceremonijos tradicijas, D.Trumpas ir tradicijos – du nesuderinami dalykai. Taigi nieko stebėtina, kad ir jo inauguracija nebus įprasta, pradedant rimtąja, baigiant „linksmąja“ dalimi.

Tarkime, paprastai tokiame renginyje veržiasi dalyvauti visos didžiausios muzikos žvaigždės. Pavyzdžiui, 2009 m. Baracko Obamos inauguracijos šventėje sėkmė dainuoti nusišypsojo atlikėjai Beyonce. O štai šiemet žvaigždžių nebus – D.Trumpo inauguracijos organizatoriai nerado nė vieno savanorio. Tokios „garbės“ atsisakė Eltonas Johnas, Charlotte Church, Moby ir kiti.

„Taigi, vietoj žvaigždžių apsupties D.Trumpo inauguracija vyks kamerinėje aplinkoje ir labiau primins karūnavimą, nei TV šou. Be to, mums pasisekė, kad pats išrinktasis prezidentas yra pasaulinio lygio žvaigždė“, – sako jo inauguracijos renginio organizatoriai.

Dar viena naujovė – D.Trumpas atsisakė Charleso Brotmano paslaugų. Ch.Brotmanas – 89 metų ceremonmeisteris, be kurio neapsiėjo nė vieno JAV prezidento inauguracija nuo pat 1957 m., kai buvo inauguruotas Dwightas Eisenhoweris.

Vis dėlto permainos ceremonijos metu amerikiečius jaudina kur kas mažiau nei galimos permainos JAV politikoje. Kaip rašo „Politico.com“, prezidento postas nepakeis D.Trumpo, užtat D.Trumpas ketina pakeisti prezidento postą.

Pirmieji neįprasto vadovavimo požymiai jau plačiai aprašinėjami. Antai per pirmąją spaudos konferenciją išrinktasis prezidentas iškoneveikė žurnalistus ir oponentus, aiškiai leido suprasti, kad nepateiks savo mokesčių deklaracijos, neperduos savo turtų ar kompanijos anoniminiam valdymui, nepasmerks Vladimiro Putino, o sieną su Meksika pradės statyti „kaip galima greičiau“.

Dar labiau neįprasta – prezidentu dar netapusio D.Trumpo konfrontacija su JAV žvalgyba. Priminsime, jog likus savaitei iki inauguracijos ir minėtos spaudos konferencijos išvakarėse JAV žvalgybos vadovai informavo D.Trumpą, kad Rusijos tarnybos yra sukaupusios smarkiai jį kompromituojančios asmeninės ir finansinės informacijos.

Atsakydamas socialiniame tinkle „Twitter“ D.Trumpas apkaltino Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadą Johną Brennaną sąmoningu kenkimu, sekimu ir slaptos informacijos nutekinimu. „Postą paliekantis CŽA vadovas Johnas Brennanas sukritikavo išrinktąjį prezidentą Trumpą dėl Rusijos grėsmės. Tikrai? Negalėjo veikti dar prasčiau – pažiūrėkite į Siriją, Krymą, Ukrainą ir Rusijos branduolinio arsenalo augimą. Negerai! Ar tai ir yra netikrų naujienų nutekintojas?“ – parašė D.Trumpas.

CŽA atsisakė komentuoti šį D.Trumpo mestą kaltinimą, kaip ir ankstesnį jo pareiškimą, esą JAV žvalgybos darbas primena nacių Vokietijos dezinformacijos skleidimą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...