2012 Gruodžio 23

Didžiųjų metų švenčių laikotarpiu aplankykite Rygą

veidas.lt


Šiais metais tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų daugelis šalies gyventojų turės laisvą savaitgalį, o kai kurie net gi mėgausis trumpomis atostogomis visą laikotarpį tarp didžiųjų metų švenčių.

Tad kodėl laisvu metu neaplankius kaimyninių šalių ir nenuvykus, pavyzdžiui, į Latvijos sostinę? Vos per vienos ar dviejų dienų išvyką į Rygą su šeima ar draugais galite nuveikti iš tiesų nemažai, tad pateikiame Jums keletą patarimų,  ką aplankyti, išmėginti, paragauti ir kur sudalyvauti apsilankius šiame mieste.

Senamiesčio Kalėdų mugė

Pačioje Rygos senamiesčio širdyje – Katedros aikštėje – jau nuo gruodžio pradžios kvepia Kalėdiniu vynu, skrudintais migdolais, imbieriniais meduoliais ir Kalėdine arbata, o kiekvienas lankytojas kasdien gali atrasti savo Kalėdinį stebuklą. Mugės metu kasdien vyksta įvairiausi koncertai ir dirbtuvės, vaikai ir, žinoma, suaugusieji, gali pabendrauti su Kalėdų Seneliu. Čia taip pat galite įsigyti Latvijos menininkų ir amatininkų kurtų Kalėdinių dovanų – raštuotų kumštinių pirštinių, kruopščiai gamintų medinių žvakidžių, į stiklainius supilstyto latviško medaus, aromatingų žvakių, rankų darbo kojinių, kepurių ir šalikų, ekologiškų medinių žaislų ir įvairių kitų dovanų. Kalėdų mugės metu galite ir patys sudalyvauti dovanėlių gamyboje, išsiųsti Kalėdines atvirutes artimiesiems, susipažinti su Latvijos tradicijomis, šventinių patiekalų gamybos ypatumais. Kalėdų mugė Rygos Katedros aikštėje vyks iki sausio 13 dienos.

Kalėdinių eglučių takas

Festivalis „Kalėdinių eglučių takas“ – tai originalus ir artistiškas renginys pačiame miesto centre, kur demonstruojamos išskirtinės, avangardinės Kalėdų eglutės.  Šiam festivaliui savo eglučių instaliacijas pateikia Latvijos menų akademijos studentai bei jaunieji menininkai, kurių darbai iš anksto būna atrenkami specialiame festivalio konkurse. Pirmą kartą festivalis „Kalėdinių eglučių takas“ įvyko dar 2010 metais, o jo metu buvo eksponuojamos 25 instaliacijos – klasikinės Kalėdų eglutės bei avangardinės eglutės versijos. Praėjusiais metais festivalio metu buvo galima išvysti 42 tradicines bei naujas, inovatyvias Kalėdų eglutes, o šiais metais tikimąsi miesto gyventojams ir svečiams parodyti ir daugiau Kalėdų eglučių meninių instaliacijų. Beje, Kalėdų eglutės Rygoje eksponuojamos ne be reikalo – juk vis dar gyva legenda, jog Ryga yra pirmosios dekoruotos Kalėdų eglutės sostinė.

Žiemos sporto pramogos

Ryga kviečia išbandyti žiemos slidinėjimo pramogas pačiame mieste ir šalia jo: po atviru dangumi įsikūręs etnografijos muziejus atvėrė slidinėjimo kelius vaizdu mišku, kur slidinėdami galėsite išvysti ir etnografines ekspozicijas, Lido čiuožykla kviečia pačiūžų mėgėjus, Bikernieku laisvalaikio centre galite čiuožti slidėmis ilgiausia mieste esančia trasa – 4,7 km ilgio. Pavažiavę kiek už miesto galite išbandyti ir kalnų slidinėjimą – vos 37 km nuo Rygos  įsikūręs Mežkalni siūlo 7 slidinėjimo trasas ir snieglenčių parką, o Siguldoje, 55 km nuo Rygos esančiame mieste, galėsite pramogauti viename didžiausių Baltijos šalyse kalnų slidinėjimo kompleksų – Siguldos „Pilsetas Trase“.

Visas Rygos  miestas šiais metais kupinas įvairiausių Kalėdinių renginių, tad apsilankę su šeima ar draugais tikrai rasite kiekvienam artimą ir įdomią veiklą: Kalėdinių eglučių parodos, dirbtuvės, Kalėdiniai turgeliai, šventinių patiekalų degustacijos ir specialūs šventiniai meniu restoranuose ir baruose, gausybė Kalėdinių koncertų, įvairios žiemos pramogos laukia Jūsų Rygoje. Plačiau apie tai, ką nuveikti šiame mieste, kaip pasiekti miestą ar kur apsistoti su šeima ar draugais, galite sužinoti LIVE RĪGA portale www.liveriga.com.

Išsamiau apie Rygos siūlomas veiklas taip pat galite sužinoti ir LIVE RĪGA socialiniuose tinkluose:

Klausk apie Rygą – http://twitter.com/#!/liveriga
Ryga nuotraukose – http://www.flickr.com/photos/liveriga
Pamėk Rygą – http://www.facebook.com/LIVERIGAcom
Atrask Rygą – https://foursquare.com/liveriga

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...