2012 Kovo 30

Didžiausios pajamos – iš gintaro gamybos

veidas.lt

Pernai veiklą pagal verslo liudijimą vykdė 85,6 tūkst. šalies gyventojų, arba per aštuoniolika tūkstančių daugiau negu 2010 m. „Veido“ prašymu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) suskaičiavo, kiek pajamų deklaruoja vienokią ar kitokią veiklą pagal verslo liudijimą vykdantys gyventojai. Iš šių duomenų matyti, kokiose srityse pagal verslo liudijimą gaunamos didžiausios pajamos.
Taigi VMI nurodo, kad Lietuvoje daugiausiai pajamų pagal verslo liudijimą gaunama iš gintaro dirbinių gamybos: 2010 m. tokią veiklą vykdė 193 gyventojai, kurie iš viso deklaravo beveik 19 mln. Lt pajamų. Vadinasi, vienam gyventojui iš gintaro gamybos teko vidutiniškai 99,7 tūkst. Lt pajamų per metus, arba daugiau nei 8,3 tūkst. Lt per mėnesį.
Kitas veiklas vykdantys gyventojai pajamų gauna gerokai mažiau, bent jau taip rodo deklaracijų duomenys. Pavyzdžiui, antroje vietoje atsidūrė apgyvendinimo paslaugų „nakvynė ir pusryčiai“ teikėjai: vienam tokio verslo atstovui per mėnesį teko vidutiniškai 3332 Lt pajamų. Pagal gaunamas pajamas nedaug atsilieka ir teikiantieji kaimo turizmo, valčių ar plaustų gamybos, tekstilės ir verpimo bei kitas paslaugas.
Taip pat iš VMI duomenų matyti, kad, tarkime, vienam fotografui per mėnesį vidutiniškai teko 2000 Lt pajamų iki mokesčių ir kitų su jų veikla susijusių išlaidų, dailidžių ir stalių, atliekančių remonto darbus, vidutinės mėnesio pajamos siekia apie 1700 Lt, šunų kirpėjų – apie 1600 Lt, santechnikų ir dovanų pakuotojų – apie 1300 Lt, astrologų – 1200 Lt, duobkasių ir kapinių prižiūrėtojų ar dviračių nuomotojų – apie 1000 Lt, butų tvarkytojų – 950 Lt, avalynės taisytojų – apie 800 Lt, o, pavyzdžiui, už mokamų tualetų paslaugas vienam gyventojui tenka vidutiniškai 700 Lt pajamų per mėnesį.
Atkreipiame dėmesį, kad įsigydami verslo liudijimą gyventojai iš karto susimoka gyventojų pajamų mokestį, taip pat iš gautų pajamų mokamas privalomojo sveikatos draudimo mokestis bei „Sodros“ įmokos, padengiamos kitos su konkrečia veikla susijusios išlaidos.

Kokios veiklos duoda daugiausiai pajamų dirbantiesiems pagal verslo liudijimus
Veikla     Vidutinė deklaruotų pajamų suma gyventojui per mėnesį, Lt

1. Dirbinių iš gintaro ir jo pakaitalų gamyba    8311
2. Apgyvendinimo paslaugos „nakvynė ir pusryčiai“    3332
3. Kaimo turizmo paslaugos    2925
4. Karučių, valčių, laivelių, plaustų gamyba    2919
5. Asmeninių ir namų ūkio reikmenų nuoma (išskyrus audiovizualinius kūrinius ir garso įrašus)    2900

Pastaba: vidutinės pajamos per mėnesį iki mokesčių ir kitų su konkrečia veikla susijusių išlaidų apskaičiuotos remiantis 2010 m. deklaruotų pajamų duomenimis

Šaltinis: Valstybinė mokesčių inspekcija

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Regina Regina rašo:

    Laba diena,

    Jūroje esu prisirinkusi gintaro ir norėčiau, kad kas anūkui suvertų karoliukus. Ar yra kas atlieka tokią galbūt ir keistą paslaugą?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...