2010 Rugsėjo 13

Tyrimas

Didžiausios algos – Krašto apsaugos ministerijoje

veidas.lt

Vyriausybės strateginio koordinavimo departamento atlikta analizė parodė, kad iš 14 ministerijų Krašto apsaugos ministerija išsiskiria aukščiausiomis algomis – vidutinis darbo užmokestis siekia 4 tūkst. litų.

Antra – Ūkio ministerija, kurioje alga vidutiniškai sudaro 3,5 tūkst. litų, trečia – Energetikos ministerija, kurioje vidutinis darbo užmokestis siekia maždaug 3,4 tūkst. litų, pranešė Lietuvos televizijos naujienų laida “Šiandien”.

Pigiausi – Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai. Čia vidutinė alga – maždaug 1,7 tūkst. litų.

Be to, pagal tyrimą Krašto apsaugos bei Ūkio ministerijos išsiskiria ir viršininkų gausa. Krašto apsaugos ministerijoje viršininkas vadovauja dviems darbuotojams, Ūkio ministerijoje – trims, Sveikatos apsaugos – beveik keturiems.

Švietimo ir mokslo ministerijoje septyniems darbuotojams tenka vienas vadovas. Ministrai tikina paveldėję tokias išskirtines sąlygas iš buvusios valdžios.

“Ministerija yra nedidelė, žmonėms yra svarbus karjeros klausimas. Tai matyt todėl buvusi vadovybė ir stengėsi kurti tam tikrų pareigybių, sakykime, skyrių vedėjų pavaduotojų pareigybes, kad jauni žmonės atėję į sistemą turėtų galimybę laiptelis po laiptelio kilti karjeros laiptais. O dėl atlyginimų, nežinau, ar čia turima galvoj ministerijoje, ar krašto apsauga visa, pasižiūrėsim, galbūt irgi todėl, kad tų vadovų buvo nemažai sistemoje. Mes stengiamės reorganizuotis”, – teigė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

“Vienos ministerijos nusprendė mažinti algas, leisti į neapmokamas atostogas, kitos susimažino žmonių skaičių. Mūsų ministerijoje buvo priimtas sprendimas mažinti žmonių skaičių, dėl to algos išliko šiek tiek aukštesnės. Departamentuose neliko nei pavaduotojų, nei skyrių pavaduotojų, ir pagal žmonių skaičių ir vadovų skaičių kitais metais atrodysime tikrai labai gerai”, – kalbėjo ūkio ministras Dainius Kreivys.

Premjeras neatsako į klausimą, ar čia sutapimas, kad tarp ministerijų, kur darbo sąlygos geriausios, daugiausia konservatorių valdomų.

“Jūs geriau klauskite, kodėl Ministro Pirmininko taryba tokį tyrimą atlieka. Mes matome, kad reikia ir toliau bendrų pastangų sistematizuoti visas valdymo struktūras. Kai kurios ministerijos ar žinybos išties galbūt yra ir per daug išsiplėtusios per paskutinį dešimtmetį, ir tokia palyginamoji analizė bus labai gera priemonė svarstant ir sprendžiant dėl kitų metų biudžeto asignavimo”, – sako A. Kubilius.

Pagal analizę Krašto apsaugos ministerija daugiausiai iš visų ministerijų biudžeto pinigų išleidžia komandiruotėms. Tiesa, šios ministerijos valdininkų pravažinėtas kilometras mokesčių mokėtojams kainuoja 50 centų, tuo metu Aplinkos ministerijoje – keturiskart brangiau, 1,8 lito. Antras pagal brangumą – Energetikos, toliau – Ūkio, Finansų ir Žemės ūkio ministerijų transportas.

“Negaliu komentuoti, nes nemačiau tokio vertinimo, ką reiškia tas kilometras”, – sakė Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Analizę atlikusio Ministro Pirmininko tarnybos Strateginis departamentas teigia, kad pirmą kartą pabandė palyginti ministerijų darbo efektyvumą, o duomenis teikė pačios ministerijos, todėl esą juos galėjusios pateikti nevienodus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...