2013 Rugpjūčio 06

Didžiausia nuomojamų butų paklausa – iki 800 litų

veidas.lt


Prasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, studentai dar aktyviau pradeda ieškoti, kur įsikurti nuo mokslo metų pradžios. Pastebima, kad mažėjant nuomojamų butų pasiūlai, vasaros pabaigoje žymiai išaugo nuomojamo būsto kainos.

Rugpjūčio pradžioje vidutinė nuomojamo buto kaina Vilniuje buvo 1120 litų, o prieš metus siekė 1060 litų. Tiesa, dažniausiai ieškoma butų, kurių kaina neviršija 800 litų, rodo lankomiausio nekilnojamo turto skelbimo portalo Domoplius.lt duomenys.
Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, Vilniuje už mažiau nei 800 litų nuomojamų butų daugiausiai yra Šeškinėje, Fabijoniškėse, Lazdynuose, Pašilaičiuose. „Visgi dažniausiai nuomojamo būsto ieškoma sostinės centre, Antakalnyje, senamiestyje, Naujamiestyje, Žirmūnuose“, – pastebi E. Narbuntovičius.
Dažniausiai ieškoma dviejų kambarių buto – tokių užklausų kas antra. Ketvirtadalis pirmenybę teikia vieno kambario, apie 17 proc. – trijų kambarių butui.
Per metus nuomos kainos padidėjo
Nekilnojamojo turto ekspertai apskaičiavo, kad per metus nuomos kainos Vilniuje padidėjo apie 8 proc., Klaipėdoje – apie 6 proc., o Kaune liko panašios kaip ir praėjusių metų rugpjūtį.
„Ypač kainos ūgtelėjo sostinės senamiestyje. Kai kurie butai pabrango apie 15 proc.. Dabar senamiestyje vidutinė nuomos kaina siekia 1800 litų, nors prieš metus buvo 1540 litų. Žinoma, galima surasti vieno kambario butų už 800–900 litų, dviejų – už 1000–1100 litų, bet tokie variantai tuoj pat išgraibstomi“, – teigia E. Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.
Nekilnojamojo turto rinkos eksperto teigimu, Vilniuje studentai dažniausiai renkasi pigesnius variantus ir senamiestyje apsistoja kur kas rečiau nei vyresni, dirbantys asmenys.
„Studentus domina netoliese universitetų esantys rajonai, todėl jie dažnai renkasi Antakalnį, Žirmūnus ar Baltupius. Dažnai studentai ieško nuomojamų butų ir miegamuosiuose rajonuose – Fabijoniškėse, Pašilaičiuose ar Lazdynuose. Ten butai ketvirtadaliu ar dar pigesni negu arčiau centro esančiuose rajonuose“, – pastebi E. Narbuntovičius.
Šiuo metu vidutinė nuomos kaina Žirmūnuose siekia 960 litų, t. y. 90 litų daugiau nei pernai. Baltupiuose vidutinė kaina siekia 1100 litų. Ten senos statybos namuose dviejų kambarių nuomos kaina svyruoja nuo 650 iki 1000 litų, o naujos statybos – nuo 1100 iki 1700 litų, priklausomai nuo ploto ir būsto įrengimo.
Klaipėdoje brangiau nei Kaune
Butų nuomos kainų pakilimas pastebimas ne tik sostinėje, bet ir Klaipėdoje. Vidutinė nuomojamo buto kaina uostamiestyje yra 1050 litų, nors dar prieš metus ji buvo 60 litų mažesnė.
„Rugpjūtį nuomos rinka aktyvi ne tik sostinėje, bet ir Klaipėdoje. Nors vidutinė nuomos kaina uostamiestyje viršija 1000 litų, tačiau galima surasti ir pigesnių variantų. Pavyzdžiui, vieno kambario butą išsinuomoti už 400, dviejų kambarių – už 500 litų“, – teigia E. Narbuntovičius.
Domoplius.lt duomenimis, dažniausiai nuomojamo buto ieškoma senamiestyje, Miško ar Mažojo kaimelio rajonuose. Norima kaina – 600 litų.
Kaune labiausiai ieškomi nuomojami butai, kurių kaina neviršija 500 litų. Tai sudaro net trečdalį paieškų. Populiariausi Kauno rajonai – centras, Dainava, Žaliakalnis, Šilainiai.
„Kaune nuomojamojo būsto kainos gerokai mažesnės nei Vilniuje ar Klaipėdoje. Vidutinė nuomojamo buto kaina yra 755 litų, t. y. 5 litais mažesnė nei pernai. Kaune vieno kambario butą galima išsinuomoti ir už 100 litų, o trijų kambarių – už 150–200 litų“, – sako E. Narbuntovičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...