2011 Spalio 23

Didžiausi mokesčių mokėtojai Lietuvoje

veidas.lt


Daugiausiai į valstybės biudžetą sumokančių įmonių dešimtukas Lietuvoje keičiasi mažai. Tiek užpernai, tiek pernai, tiek šiemet pirmoje vietoje tvirtai laikosi naftos bendrovė „Orlen Lietuva“, per pirmąjį šių metų pusmetį sumokėjusi 974,2 mln. Lt mokesčių. Pernai per visus metus jos indėlis į biudžetą buvo 1,07 mlrd. Lt.
Toliau rikiuojasi tabako gamybos bendrovė „Philip Morris Baltic“, sumokėjusi 390 mln. 158 tūkst. Lt mokesčių. Pernai bendrovė iš viso sumokėjo 432,6 mln. Lt.
Trečioje vietoje atsidūrė didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais bendrovė „Mineraliniai vandenys“, šiemet per šešis mėnesius valstybės biudžetą papildžiusi 326,2 mln. Lt. Pernai per visus metus bendrovė sumokėjo 367,7 mln. Lt mokesčių. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad visų čia paminėtų bendrovių sumokamų mokesčių dalyje didžiausias yra akcizo mokestis, o tai nėra šių bendrovių nuopelnas – tai tiesiog prievolė.
Ketvirtą vietą tarp didžiausių mokesčių mokėtojų užima energetikos akcinė bendrovė „Lietuvos dujos“, šiemet sumokėjusi jau 313,7 mln. Lt mokesčių. O toliau eina vėlgi didieji akcizo mokesčio mokėtojai: „Lietuva Statoil“ valstybės biudžetą papildė 254,3 mln. Lt sumokėtų mokesčių indėliu, UAB „Lukoil Baltija“ – beveik 178 mln. Lt, alkoholinių gėrimų gamintoja AB „Stumbras“ – 135,5 mln. Lt ir didžausių mokesčių mokėtojų dešimtuko naujokė prekybos degalais ir naftos produktais bendrovė „Okseta“ – 122 mln. Lt.
Taigi daugiausiai mūsų šalies biudžetą mokesčiais papildo energetikos ir prekybos degalais bei naftos produktais bendrovės, taip pat tabako ir alkoholio gamyba ar prekyba užsiimančios įmonės. Be jų, dešimtuke tėra dvi bendrovės – šeštoje vietoje esanti „Maxima LT“ su 252,7 mln. Lt sumokėtų mokesčių ir dešimtoje vietoje atsidūrusi sandėliavimo UAB „Ave-Matrox“ (119,4 mln. Lt).
Pasak ekonomikos profesoriaus Jono Čičinsko, toks dešimtukas susidarė todėl, kad šios bendrovės pačios yra stambios, vykdančios didelę apyvartą. Be to, akcizo mokesčiai, palyginti su visais kitais, yra kelis kartus didesni, todėl ir pakelia juos mokančias bendroves į didžiausių mokesčių mokėtojų viršūnę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...