2012 Gegužės 02

Didieji prekybcentriai užkariauja ir mažesniuosius miestus

veidas.lt


Kai ekonominio pakilimo laikotarpiu pagrindinės Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gatvės ėmė tuštėti dėl miestų centruose besikuriančių stambių prekybos ir pramogų centrų, lyg magnetas sutraukusių didžiąją lankytojų dalį, mažieji miestai ir miesteliai vis dar džiaugėsi, kad jiems tokios didmiesčių problemos neaktualios.

Tačiau dabar eilė atėjo ir jiems. Alytaus, Ukmergės, Mažeikių, Kupiškio ir daugelio kitų Lietuvos miestų centrinės gatvės savaitgaliais ir po darbo valandų atrodo lyg iššluotos: čia beveik neliko nei parduotuvių, nei kavinių, nei gyventojų – visi patraukė į stambius prekybos centrus, kur siūlomas ir didžiulis prekių asortimentas, ir įvairios pramogos bei maitinimo paslaugos.
„Pirkėjų beveik nebesulaukiame, visi verčiau renkasi prekybos centrą „Eifelis“. Dėl to ištuštėjo Vytauto, Kauno ir kitos centrinės gatvės“, – tikina Ukmergėje įsikūrusios nedidelės drabužių parduotuvės vedėja Ona Vasiliauskienė. Tokios pačios tendencijos – ir kituose miestuose, kuriuos, atsigaunant ekonomikai, „atrado“ stambius prekybos centrus statantys verslininkai.
Mažeikių rajono savivaldybės atstovės Virginijos Steponavičienės teigimu, didieji prekybos centrai vienas po kito dygsta skirtingose miesto dalyse ir visuose juose pirkėjų tikrai daug. O štai senamiestis pastaruoju metu atrodo ištuštėjęs. „Priežastis yra ir ta, kad Senamiestyje gyvena daugiau vyresnio amžiaus žmonių, čia taip pat įsikūrę ir daug įstaigų, kurioms 17 val. baigus darbą, miesto centras gerokai ištuštėja, o štai aplink prekybos centrus gyvenimas verda iki vėlyvo vakaro“, – aiškina V.Steponavičienė, neabejojanti, jog panašios tendencijos dabar yra visoje Lietuvoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...