2014 Liepos 25

Dešimt metų: kaip keitėsi Lietuvos verslo lyderių paveikslas

veidas.lt


“Veidas” jau dešimtą kartą skelbia tradicinį trisdešimties turtingiausių lietuvių sąrašą.

Dešimt metų žurnalas “Veidas” žengia kartu su Lietuvos verslo lyderiais, įvardydamas juos, vertindamas jų verslą, siekdamas atskleisti jų asmenybes, papasakoti sėkmės istorijas. Per tuos dešimt metų veidai keitėsi nedaug, buvo ne tik sėkmės istorijų. Vienų verslo žvaigždės užgimusios kilo tik aukštyn, kitų – žiebėsi ir geso.
“Veidas” fiksavo agresyviai ir sparčiai augančių “Vilniaus prekybos” grupės, “MG Baltic”, “Rubikon” (dabar “Icor”) grupės žingsnius perkant įmones, žiniasklaidą.
Tarp jų buvo ir neregėtais tempais augęs lietuviškas investicinis fondas “Hermis fondų valdymas”, rinkoje apsipirkinėjęs ir pardavinėjęs įmones iš peties. Fondo rankose buvo didesni ar mažesni tokių įmonių, kaip “Snaigė”, “Rokiškio sūris”, “Vilniaus Vingis”, Kelmės pieninė”, “Sema”, ir kitų akcijų paketai. “Perku-parduodu” verslo filosofija besivadovavusių šio fondo savininkų Nerijaus Dagilio ir partnerių vardai turtingųjų sąraše puikavosi ne vienus metus.
Visuomet aiškiai sakėme, kad sudarinėdami turtingiausių lietuvių sąrašą nepretenduojame į absoliučią tiesą ir tikslumą. Tuo labiau kad ir tokių galimybių neturime. Mūsų tikslas – pateikti Lietuvos verslo pasaulio vaizdą, įvardyti sėkmingiausiai dirbančius verslininkus, įstengusius sukurti didžiausią vertę duodančius verslus.
Turtingiausių lietuvių trejetuko iki mirties neapleido koncerno “Achemos grupė” pagrindinis akcininkas Bronislovas Lubys. Tik vis pasikeisdavo vietomis su “Vilniaus prekybos” grupės pagrindiniu akcininku Nerijumi Numavičiumi.
Žvelgiant į Lietuvos turtingiausiųjų plejadą galima sakyti, kad kai kuriems gal nesvetima silpnybė pasipuikuoti brangiais automobiliais, prabangiais namais ar dvarais. Bet didžioji dalis verslo elito – gabūs, verslūs, ryžtingi, atkaklūs, sėkmės lydimi žmonės.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...