2011 Birželio 10

Dėl vulkaninių pelenų atšaukiami skrydžiai

veidas.lt

BFL

Vieno Čilėje išsiveržusio ugnikalnio išmestų pelenų debesis ketvirtadienį pasklido virš didelės Pietų Amerikos dalies ir privertė atšaukti daugumą lėktuvų skrydžių pietinėje žemyno dalyje, taip pat sutrikdė Argentinos bei Urugvajaus prezidentų kelionės planus.

Pelenai krito Urugvajaus sostinės Montevidėjo gatvėse, taip pat Argentinos sostinėje Buenos Airėse, esančiose už maždaug 1 300 kilometrų į šiaurės rytus nuo Pujehuė ugnikalnio, kuris išsiveržė šeštadienį.

Ugnikalnių pelenai gali pažeisti lėktuvų varikliu, todėl buvo atšaukti dauguma skrydžių tarp Argentinos, Čilės, Urugvajaus, Paragvajaus ir Brazilijos sostinių.

Netgi Argentinos prezidentė Cristina Fernandez (Kristina Fernandes) į darbą ketvirtadienį buvo priversta važiuoti automobiliu, o ne skristi sraigtasparniu. Jos planuotas susitikimas su Urugvajaus vadovu Jose Mujica (Chosė Muchika) buvo atšauktas, nes prezidentas negalėjo atskristi į Buenos Aires. Taip pat buvo atšauktas Argentinoje turėjęs vykti Pietų Amerikos centrinių bankų vadovų ir ekonomikos ministrų susitikimas.

Argentinos susisiekimo ministerija nurodė, kad regioniniai oro uostai, aptarnaujantys mažiausiai 12 arčiau ugnikalnių esančių miestų, liks uždaryti bent iki antradienio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...