2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Dėl pažeidimų rinkimų dieną pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai, išankstinio balsavimo metu – 8

veidas.lt

Dėl rinkimų tvarkos ir įstatymų pažeidimų rinkimų dieną pradėti šeši ikiteisminiai tyrimai, praneša Generalinė prokuratūra.

Policijos departamentas praneša, jog išankstinio balsavimo dienomis nuo trečiadienio iki šeštadienio policijos įstaigos dėl įvairių pažeidimų pradėjo aštuonis ikiteisminius tyrimus.

Kauno rajono apylinkės prokuratūros prokurorai informavo, jog rinkimų dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise Neveronių rinkiminėje apylinkėje.

Marijampolėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl reklaminių agitacinių lapelių, agituojančių rinkėjus balsuoti už konkrečius kandidatus, dalinimo.

Ukmergėje taip pat užfiksuotas atvejis dėl galimo rinkėjų balsų papirkinėjimo.

Gautas anoniminis pranešimas apie Panevėžio rajone automobilyje sėdinčius asmenis, kurie supirkinėja rinkimų biuletenius. Patikrinus pranešimą nustatyta, kad informacija pasitvirtino, todėl pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Dar vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas Radviliškyje, ten policijos pareigūnams patikrinus informaciją pasitvirtino galimas rinkėjų balsų papirkinėjimas.

Taip pat gautas pranešimas apie galimai papirkinėjamus rinkėjus Biržuose, kurie buvo vežiojami balsuoti į rinkiminę apylinkę. Patikrinus įtariamojo asmens automobilį buvo rasta biuletenių pavyzdžių kopijų su nuoroda balsuoti už tam tikrą partiją. Biržų rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo balsų pirkimo.

Policijos departamentas pranešė, kad iki 19 val. policijos įstaigose gauti 150 pranešimų apie įvairius pažeidimus.

Departamento teigimu, pareigūnai tikrina visus pranešimus, tačiau dauguma jų nepasitvirtina, t.y. nuvykus į įvykio vietą, nurodytų pažeidimų nenustatoma.

Daugiausiai pranešimų gaunama dėl bandymų papirkti rinkėjus.

Dėl kai kurių atvejų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, kai kurių pranešimų nepavyko patikrinti.

Sekmadienį Lietuvoje vyksta rinkimai į savivaldybių tarybas, Marijampolėje renkamas Seimo narys.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...