2011 Vasario 16

Projektai

Dėl mikroįmonių – makrobiurokratija

veidas.lt

“Sukursime ir įgyvendinsime labai mažų (mikroįmonių) reguliavimo paketą, kuriame tokioms įmonėms bus nustatyta supaprastinta apskaita ir palengvintos apmokestinimo sąlygos, registracijos procedūrą perkeliant į elektroninę erdvę.”

Tai citata iš Vyriausybės svarbiausių darbų 2009-iesiems sąrašo, priimto 2008 m. gruodžio 9 d. Nuo tos dienos ūkio ministras Dainius Kreivys nesustodamas žada, kad ne daugiau kaip 10 žmonių įmonėlėms įsteigti reikės mažesnio įstatinio kapitalo, bus supaprastintas įmonės steigimasis ir valdymas, nereikės mokėti pelno mokesčio. Tai paskatintų į tokią verslo formą pereiti patentininkus ir užsiimančius individualia veikla gyventojus.

Tad kur tasai įstatymas, galėjęs smarkiai pagelbėti sunkmečio prispaustiems smulkiesiems verslininkams? Juk mikroįmonės turėjo atsirasti 2009-aisiais. Ūkio ministerija pateikė darbų išklotinę: 2010 m. spalį atlikta nepriklausomų ekonomikos analitikų apklausa, kaip jie vertina siūlomą sukurti naują juridinio asmens teisinę formą.

Lapkritį bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla atlikta reprezentatyvi apklausa, kuria išsiaiškinta visuomenės nuomonė apie ministerijos parengtus verslo sąlygų gerinimo siūlymus. Apklausti smulkūs verslininkai ir ketinantys verslą pradėti asmenys. Gruodį nepriklausomi ekspertai atliko ekonometrinius skaičiavimus įvertinant Laffero efektą, kad būtų galima nustatyti poveikį biudžetui.

“Įvertinusi atliktą informaciją ir ekspertų išvadas Ūkio ministerija 2010 m. gruodžio mėn. paskelbė konkursą dėl naujos juridinio asmens teisinės formos (mikroįmonė) koncepcijos parengimo. Ją Vyriausybei planuojama pristatyti vasario pabaigoje. Vyriausybei pritarus koncepcijai bus rengiamas įstatymas”, – informavo ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorė Živilė Glaveckaitė.

Į klausimą, per kiek galima parengti įstatymo projektą, Seimo senbuvis Algirdas Sysas ilgai nesvarstydamas atsakė: “Per mėnesį. Žinoma, jei iš tiesų nori sukurti ir išsaugoti darbo vietas, o ne atvirkščiai. O paramos žmonių verslumui didinti tikrai reikia, tik jos nėra.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...