2011 Kovo 04

Verslas

Dėl korupcijos apraiškų JAV tvirtai neparėmė amerikiečių bendrovės planų su “Lukoil” pirkti “Mažeikių naftą”

veidas.lt

Verslininkams pripažinus apie galimai “nešvarius reikalus”, Jungtinių Valstijų pareigūnai prieš daugiau nei penkerius metus atsisakė tiesiogiai remti amerikiečių bendrovės “ConocoPhilips” planus kartu su “Lukoil” pirkti tuometinę “Mažeikių naftos” (dabar -”Orlen Lietuva”) bendrovę, rodo paviešintas diplomatinis dokumentas.

“Conoco” būtų teikusi pasiūlymą kartu su Rusijos naftos įmone “Lukoil”, kuri, pasak ambasados, seniai buvo kaltinama neteisėtais ryšiais su Lietuvos politikais ir jų papirkinėjimu.

2005 metų lapkričio 4 dienos dokumente ambasada pranešė, kad “Conoco” vadovas Jimas Mulva (Džimas Malva) ambasados darbuotojams pareiškė manąs, kad visi gandai apie netinkamą “Lukoil” elgesį iš tikrųjų atitiko tikrovę. Jo netikėtas pripažinimas, kad partneris galbūt yra korumpuotas, suglumino ambasados darbuotojus.

“J.Mulvos pripažinimas, kad “Lukoil” Lietuvoje galbūt yra įsivėlęs į nešvarius reikalus, nekelia didelio pasitikėjimo “Lukoil” ir “ConocoPhillips” sandorio skaidrumu. Atsižvelgiant į mūsų platesnius interesus šioje šalyje, rekomenduojame konkurse dėl “Mažeikių naftos” tiesiogiai nedalyvauti, net jei “ConocoPhillips” ir “Lukoil” būtų vienintelis “amerikiečių” dalyvis “, – pareiškė ambasados personalas dokumente, kurį gavo “WikiLeaks”.

“ConocoPhillips” atstovas spaudai Johnas Roperis (Džonas Rouperis) pranešė, kad įmonė atsisako komentuoti pranešimą.

“ConocoPhillips” 2005 metais skelbė apie ketinimus įsigyti “Mažeikių naftą” lygiomis dalimis su “Lukoil”. Vyriausybės sprendimu, naftos koncerno savininku tapo Lenkijos naftos koncernas “Orlen”.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...