2010 Lapkričio 17

Kaliningrado Dūmos pirmininkas

Dėl K. Donelaičio muziejaus nugalės sveikas protas?

veidas.lt

Sprendžiant rašytojo Kristijono Donelaičio muziejaus, esančio Kaliningrado srityje, likimą nugalės sveikas protas ir bus priimtas abiem pusėms tinkamas sprendimas, sako Rusijos Kaliningrado srities Dūmos pirmininkas Sergejus Bulyčiovas.

“Svarbu, kad pradėjome dialogą šiuo klausimu, juk diskutuojant ir randamas tinkamiausias sprendimas. Šiandien pradžia padaryta. (…) Manau, sveikas protas nugalės ir rasime abiems pusėms priimtiną išeitį”, – trečiadienį po Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado Dūmos parlamentarų susitikimo Vištytyje BNS sakė S.Bulyčiovas.

Lietuvos Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Emanuelis Zingeris tvirtino Rusijos atstovams pristatęs didžiulį Lietuvos susirūpinimą dėl ketinimų K.Donelaičio muziejų Tolminkiemyje (Čystyje Prudy) perduoti stačiatikių bažnyčiai.

“Pareiškėme, kad Lietuvai nepriimtinas Kristijono Donelaičio muziejaus pasaulietinio pobūdžio pakeitimas, muziejus negali būti atskirtas nuo maldos namų (…) Pasakėme, kad Lietuvos visuomenė būtų sukrėsta, jeigu muziejus būtų perduotas provoslavų bažnyčiai. Tai yra žinomiausio lietuvių rašytojo palikimas”, – BNS sakė E.Zingeris.

E.Zingeris tvirtino iš Kaliningrado srities Dūmos vadovo išgirdęs, kad jis supranta Lietuvos susirūpinimą. Juoba kad kaliningradiečių pastangomis iš federalinio įstatymo per pirmąjį svarstymą K.Donelaičio muziejus buvo išbrauktas.

Tačiau svečiai atkreipė dėmesį, kad įstatymą dėl valstybės ir municipalinio turto perdavimo religinėms organizacijoms priims visos Rusijos Dūma.

S.Bulyčiovo teigimu, šiam įstatymui pateikta apie 200 pataisų. Jis išreiškė viltį, kad Dūma atsižvelgs į kaliningradiečių politikų pareikštą poziciją.

“Kaliningrado Dūmos atstovai pareiškė gana geranoriškas pozicijas, kad jie nenorėtų, jog tas objektas taptų rusų cerkvės dalimi”, – URK pirmininkas sakė tokią nuomonę išgirdęs per neformalų susitikimą Vištytyje.

E.Zingeris tvirtino pranešęs Kaliningrado politikams, kad “jeigu Rusijoje nebus atsižvelgta į Lietuvos prašymus dėl muziejaus, šis klausimas bus keliamas Europos Sąjungos ir UNESCO lygiu”.

Kaliningrado srities Dūma ketino perduoti lietuvių literatūros pradininko K.Donelaičio muziejų Rusijos stačiatikių bažnyčiai, tačiau tokio sprendimo prašo atsisakyti Lietuva.

Seimas antradienį su prašymu išsaugoti dabartinį K.Donelaičio memorialinio muziejaus statusą kreipėsi į Rusijos Federacijos Tarybą ir Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą.

Susirūpinimą dėl K.Donelaičio muziejaus pirmadienį išreiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Trečiadienį Vištytyje susitikę parlamentinio forumo kopirmininkai taip pat aptarė Kaliningrado srities ateitį, ten numatomos statyti atominės elektrinės poveikį aplinkai, naujo tilto per Nemuną statybą, keleivių srautus per sieną ir pan.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...