2012 Kovo 29

Dėl duobėtų miestų gatvių kaltų nėra?

veidas.lt

Didmiesčių vadovai tvirtina, kad Lietuvoje gatvių ir kelių remonto sistema ydinga – iš akcizo mokesčio surenkami milijonai skiriami dailinti greitkelius, statyti viadukus, o miestų gyventojai darda per duobes.
Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas teigia, kad iš Kauno degalinių surenkama apie 180 mln. Lt akcizo mokesčio, o pernai iš Kelių fondo remontuoti gatvėms miestas gavo tik 12 mln. Lt. Norint tinkamai prižiūrėti gatves, miestui kasmet reikėtų 70–80 mln. Lt.
„Prieš dešimtmetį, kai buvo keliamas akcizo mokestis kurui, teigta, kad gerės kelių ir gatvių kokybė, bet ta forma įgavo visiškai kitą kryptį. Dabar iš akcizų mokesčio remontuojami daugiausiai magistraliniai keliai. Lietuvoje turime švytinčius greitkelius, bet blogą gatvių būklę didžiuosiuose miestuose, o pagal statistiką du trečdalius laiko gyventojai praleidžia važinėdami miestuose“, – sako A.Kupčinskas.
Priminsime, kad didžiosios savivaldybės skendi skolose, tad tvirtina patekusios į beviltišką padėtį – galimybės iš biudžeto skirti lėšų gatvių remontui kuklios, o skolinimosi limitus apribojo Finansų ministerija.
Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis sutinka, kad duobėtos miestų gatvės – problema, tačiau atkreipia dėmesį į skirtingus savivaldybių veiksmus – vienos savivaldybės nė lito neskiria iš biudžeto vietinėms gatvėms tvarkyti, kitos prisideda ir pačios, o trečios, kaip Druskininkai, ieško inovatyvių sprendimų – sugebėjo paskelbti ilgalaikį konkursą koncesijos principu: iš privataus verslo pinigų sutvarkyti kelius ir grąžinti pinigus per tam tikrą laikotarpį.
„Kita problema yra ta, kad kai kurios savivaldybės nepaskaičiavusios galimybių ir pajėgumų imasi grandiozinių projektų statyti tiltus ar tiesti kelius ir dėl to nukenčia einamasis gatvių remontas“, – pabrėžia E.Masiulis, pridūręs, kad per krizę Kelių fondas susitraukė dvigubai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...