2011 Kovo 16

Deklaracijos

Deklaruoti šiemet paprasčiau

veidas.lt

Pernai iš 825 tūkst. žmonių, deklaravusių pajamas, per 85 proc. tai darė internetu. Šiemet tai padaryti dar lengviau, nes Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atnaujintoje elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) parengė preliminarias deklaracijas. “Nebereikia siųstis jokių programų ar šablonų – deklaracijas galima pildyti tiesiogiai internete, vadinamuoju “on-line” būdu, o pildant dokumentą nustatomos pildymo klaidos, nurodoma, kur ir ką taisyti”, – atnaujintos EDS privalumus vardija VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Priminsime, kad iki gegužės 2 d. pajamas bei turtą privalo deklaruoti ne tik politikai, tarnautojai, teisėjai, valstybės institucijų vadovai ir jų šeimų nariai, bet ir pageidaujantieji gauti socialinę paramą ar valstybės paramą būstui įsigyti arba išsinuomoti, ketinantieji suteikti auką partijai ir kt. (visi asmenys išvardyti Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2-ame straipsnyje). Deklaruoti privalo ir VMI įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą, nepriklausomai nuo to, ar gavo pajamų, ūkininkai.

Deklaracijas pildo ir tie, kurie nori susigrąžinti dalį patirtų išlaidų už gyvybės draudimo, pensijų įmokas, už pirmas studijas ir profesinį mokymą, palūkanas už iki 2008 m. gruodžio 31 d. paimtą būsto kreditą ir kt. Be to, deklaravusieji gali susigrąžinti dalį mokesčio, jei pernai pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, tačiau kurie pasinaudojo per dideliu, turėtų pateikti deklaraciją ir sumokėti mokestį.

Pateikusiems teisingas deklaracijas elektroniniu būdu permokos bus pradėtos grąžinti jau kovo antroje pusėje, o pildžiusieji popierines deklaracijas jų sulauks iki liepos 31 d.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...